Facebook Google+ Twitter

Spróbujmy zrozumieć co nas otacza

Wszechświat jest naszym światem, Ziemia na której żyjemy - domem, miejsce w którym egzystujemy na co dzień w porównaniu do całej reszty jest zaledwie pyłkiem kurzu zalegającego na podłodze, którego nigdy nie zauważymy.

Nasza planeta jest wyjątkowo zjawiskowym miejscem. To tutaj przez setki milionów lat zwykłe atomy z których zbudowana jest ziemia, woda i powietrze "postanowiły" stworzyć życie. Następnie mikroskopijne organizmy łącząc się ze sobą utworzyły bardziej rozbudowane i skomplikowane formy życia. Opierając się na dzisiejszej wiedzy możemy jawnie stwierdzić, że jesteśmy wyjątkowi! Potrafimy logicznie i twórczo myśleć i jesteśmy nad wyraz ciekawscy. No ale dosyć o życiu i o nas gdyż to nie czas i miejsce na takie dywagacje. Skupmy się jednak na... naszej ciekawości.

Potrafimy opisać wszystko, co widzimy, czujemy i słyszymy. Niektórzy zastanawiają się czy Bogiem jest Pan Bóg, Allah a może inna Osoba. Są też tacy, których to nie interesuje i żyją sobie "spokojnym" życiem. Istnieją też ludzie obdarzeni niesamowitą wyobraźnią i twórczym umysłem, ludzie dzięki którym zmieniają się nasze poglądy na wszystko. Chcemy zrozumieć wszystko, lecz nie potrafimy dostrzec, że wszystkiego się pojąć nie da.

Mimo wszystko, chciałbym Was drodzy czytelnicy zmusić do wytężenia swojej wyobraźni i umysłu. W miarę możliwości nie będę operował naukowymi terminami, gdyż zapewne dla większości artykuł ten byłby dosyć nieczytelny. Zapraszam więc do chwilowego skoku w świat naukowej fantazji.

Zastanówmy się na początku, co wiemy. Znamy dokładnie budowę naszej planety oraz wszystkiego co nas otacza - naszego układu słonecznego i w przybliżeniu innych planet, gwiazd i innych obiektów nas otaczających. Wiemy, że na wszystko oddziałuje bezlitosna grawitacja i siły elektromagnetyczne. Działanie światła, mikrofal, fal radiowych, telewizyjnych i wielu innych również nie jest nam obce. Istnieje jednak mały mankament. Potrafimy wszystko opisać odpowiednimi wzorami i definicjami, lecz tak naprawdę nie mamy pojęcia jaki jest "mechanizm" działania tego wszystkiego. Dlaczego masa przyciąga inną masę, światło i inne rodzaje fal elektromagnetycznych przekazują energię, wszechświat się rozszerza mimo tego że i tak w większości jego objętości nic nie ma... Na pewno też każdy z nas zadał sobie kiedyś pytanie, jak to właściwie jest z czasem, czy jest on wymyślony dla naszych potrzeb czy faktycznie istnieje taki wymiar. To są dosyć ciężkie tematy, ale damy sobie z nimi radę. Wyobraźmy sobie spokojną taflę jeziora nie naruszoną nawet minimalnym wiatrem. Rzucamy na nią dwie boje w pewnej odległości od siebie powodując już zniekształcenie tafli wody. Załóżmy też, że owe boje nigdy się nie "uspokoją" i będą wprawiały wodę w ciągłe drgania. Po jakimś czasie, w zależności od wielu czynników, zaczną się one zbliżać bądź oddalać od siebie. Gdyby zaczęły się zbliżać do siebie, to w końcu jedna znalazłaby się obok drugiej. Byłoby to zachowanie bardzo podobne do dwóch mas z polami grawitacyjnymi! Masami byłyby owe boje, a polem grawitacyjnym każda fala wywołana przez nie właśnie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.