Facebook Google+ Twitter

Sprostowanie konsula dotyczące artykułu o pomocy konsularnej w Kolonii

 • Źródło: Gość dnia
 • Data dodania: 2012-02-15 12:06

W odpowiedzi na artykuł Mirosława Kraszewskiego "Polski konsulat odmawia pomocy konsularnej Polakom", opublikowany 2 lutego 2012 roku, otrzymaliśmy pismo zastępcy Konsula Generalnego RP w Kolonii, Piotra Piotrowskiego.

"Szanowni Państwo,

w związku z artykułem zamieszczonym w dniu dzisiejszym na Państwa portalu autorstwa pana Miroslawa Kraszewskiego pt. „Polski konsulat odmawia pomocy konsularnej Polakom” proszę o sprostowanie w trybie ustawy Prawo prasowe nieprawdziwej informacji dot. mojego osobistego działania jak również działań urzędu konsularnego w Kolonii.

Zarówno tytuł jak również wydźwięk całego artykułu ma na celu wprowadzenie czytelnika w błąd. Sprawa rodzinna opisana w artykule jest przedmiotem zainteresowania Konsulatu Generalnego RP w Kolonii od wielu lat i m. in. dzięki wsparciu urzędu dochodziło do spotkań ojca z synem. Urząd konsularny działa na rzecz ochrony interesów obywatela polskiego, nie ma natomiast wpływu na efekt relacji rodzinnych i ich ocenę dokonywaną przez uczestniczące strony.

Ponieważ konsulat nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez małoletniego i jego opiekunów, nie mogłem mieć wpływu na dopuszczanie bądź niedopuszczanie składania mu kondolencji. O śmierci matki małoletniego urząd konsularny w Kolonii został poinformowany przez jego ojca i Konsul Generalna złożyła Filipowi pisemne kondolencje.

Wprawdzie pan Miroslaw Kraszewski o tym nie wspomina, jednak dla uczciwej oceny zaprezentowanej treści należy zaznaczyć, iż autor artykułu wypowiada się we własnej sprawie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (94):

Sortuj komentarze:

Ojciecz trojgiem dzieci
 • Ojciecz trojgiem dzieci
 • 06.03.2012 15:21

Podwórze tą moja ocenę z (Ojciecz trojgiem dzieci Dzisiaj 15:14 ) gdyż Pan Mirosław Kraszewski czyta po przetłumaczeniu przez tłumacza , którego ma w swym komputerze .
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Panie Miroslawie Kraszewski ,wszyscy się odnoszą do tego co Pan piszesz .
Jednak Pan tego nie bierzesz do siebie i wciąż bredzisz .Piszesz tu pod tym artykułem .Pisałeś rowniez swoje jakieś "prace naukowe" i zawsze oskarżasz i oskarżałeś wszystkich w koło .Jak mogłeś kasować teksty do ciebie adresowane , to je kasowałeś .Na szczęście nie masz już takiej możliwości ale dalej masz pretensje do wszystkich i wszystkich w kolo oskarżasz . .Co gorsza odkażasz ludzi , którzy ci pomagają .Napisz wreszcie dlaczego tak późno się ożeniłeś i w tak późnym wieku ;Twoim i byłej żony , Niemki .Co stało na przeszkodzie , że dotrwałeś do stanu bardzo starego kawalerstwa.Dlaczego się rozwiodłeś ?Jak długo, udało się Tobie ,Panie Kraszewski być żonatym (jak długi był to okres , podaj ile to było miesięcy) .
Przecież coś musiało być ważnego , że się rozwiedliście (ty i ta Pańska żona -Niemka) i dziecko jej przyznano a Panu zabroniono kontaktu z nim !!Tak bez powodu żaden sąd ;w Polsce , w Niemczech czy innym kraju tego nie robi!Musiał być bardzo ważny powód !Czy czasem już wówczas Pan nie wykazywał cech człowieka o zachwianej osobowości.Napisze wprost .Czy Ty Panie Mirosławie ,byłeś wówczas zdrowy na umyśle i czy ta choroba (w zastraszający sposób ) nie robi w Pańskim umyśle nieodwracanych spustoszeń ?Chyba jeszcze jest jakaś nadzieja .Należy tylko pójść do specjalisty od takich schorzeń albo zwiększyć dawki tych leków , które Pan nie zażywa -leków psychotropowych .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ojciecz trojgiem dzieci
 • Ojciecz trojgiem dzieci
 • 06.03.2012 15:14

Panie Mirosławie Kraszewski ,wszyscy się odnoszą do tego co Pan piszesz .Jednak Pan tego nie bierzesz do siebie i wciąż bredzisz .Piszesz tu pod tym artykułem .Pisałeś rowniez swoje jakieś "prace naukowe" i zawsze oskarżasz i oskarżałeś wszystkich w koło .Jak mogłeś kasować teksy do ciebie adresowane , to je kasowałeś .Na szczęśni nie masz już takiej możliwości ale dalej masz pretensje do wszystkich .Co gorsza odkażasz ludzi , którzy ci pomagają .Napisz wreszcie dlaczego tak późno się ożeniłeś i w tak późni wieku ;Twoim i byłej żony , Niemki .Co stało na przeszkodzie , że dotrwałeś do stany bardzo starego kawalerstwa.Dlaczego się rozwiodłeś ?Jak długo udało się Tobie Panie Kraszewski być żonatym (jak długi był to okres , podaj ile to było miesięcy) .
Przecież coś musiało być ważnego , że się rozwiedliście (ty i ta Pańska żona -Niemka) i dziecko jej przyznano a Panu zabroniono kontaktu z nim !!Tak bez powodu żaden sąd ;w Polsce , w Niemczech czy innym kraju tego nie robi!Musiał być bardzo ważny powód !Czy czasem już wówczas Pan nie wykazywał cech człowieka o zachwianej osobowości.Napisze wprost .Czy Ty Panie Mirosławie byłeś wówczas zdrowy na umyśle i czy ta choroba (w zastraszający sposób ) nie robi w Pańskim umyśle nieodwracanych spustoszeń ?Chyba jeszcze jest jakaś nadzieja .Należy tylko pójść do specjalisty od takich schorzeń albo zwiększyć dawek tych leków , które Pan nie zażywa -leków psychotropowych .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arkadiusz Gębka Dzisiaj 13:01
Pana pytanie do "ojca" o to, czy jest konsulem dość dobitnie świadczy o reakcjach konsulatu na Pana...
Jeśli więcej niż jedna osoba mówi Panu, że nie ma Pan nóg - trzeba z rozwagą traktować ochotę na pójście do szewca
==============================
Panowie, macie poziom ambasadora. Pan Ojciec dodatkowo lekarza lub znachora. Zrobcie z tym poziomem soc sensownego, jezeli nie jestescie w stanie udniesc sie do "sprostowania" pana konsula, ktory w tym sprostowaniu przyznal to co ja w moim tekscie opüisalem i dodal tutaj, ze zamiast udzielenia pomocy konsularnej dziecko otrzymalo kondolencje od pani Konsul Generalnej.

Gleboka niewiedza predysponuje was do udzielania nic nie kosztujacych i nic nie wartych porad.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jürgen
 • Jürgen
 • 05.03.2012 13:16

@Arkadiusz Gębka
To ma tak wyglądać według Pana? Ktoś wysyła pana Mirosława Kraszewskiego do szewca a przecież (w domyśle )nie ma nóg .
Panie Arkadiusz Gębka.Tak nie jest!Ja daję życzliwe rady i logicznie na to patrze .Wielu to zauważyło co ja .Pan Mirosław Kraszewski jeśli nie jest prowokatorem , który podburza na wszystkich(przecież Pan czyta rożne artykuły treści zawarte we wpisach , Mirosława Kraszewskiego) to jest człowiekiem nieszczęśliwym .Wszystkich oskarża a siebie wybiela .Udaje (tak uważam ) za bez skazy człowieka a innych , wszystkich za swych wrogów ale to są jego urojenia .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Mirosław Kraszewski

Pana pytanie do "ojca" o to, czy jest konsulem dość dobitnie świadczy o reakcjach konsulatu na Pana...
Jeśli więcej niż jedna osoba mówi Panu, że nie ma Pan nóg - trzeba z rozwagą traktować ochotę na pójście do szewca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ojciec
 • ojciec
 • 05.03.2012 08:53

Panie Miroslaw Kraszewski zapytujesz mnie 4 marca 1012 roku o 07:40 .Pytasz czy jestem konsulem .Nie ,nie jestem konsulem , nie jestem nawet urzędnikiem państwowym , oczywiście nie jestem sędzią , posłem , dygnitarzem , ambasadorem ani żadnym tym , o który zawód mnie będziesz pytał .Jest ojcem i wzruszyłem się Pańskim losem jako ojca .Panie Kraszewski odpowiedz i rób to co Tobie doradzil3em wielokrotnie .Nie odpowiadaj zdawkowymi pytaniami niczym człowiek z zachwiana osobowością .Może jesteś psychicznie chorym człowiekiem -to się lecz .Może jesteś (wszystko na to wskazuje ) prowokatorem z ograniczonym sposobie rozumienia treści do Ciebie kierowanych i jednocześnie upierdliwym .To wszystko do ciebie( Panie Mirosławie Kraszewski)niczym klocki lego złożone w jedna całość lecz dziwaczne przybrały kształty -właśnie Ciebie Panie Kraszewski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ojciec Dzisiaj 01:05
===================
Czy jest pan konsulem RP? Rozpoznaje ten sam styl.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ojciec
 • ojciec
 • 05.03.2012 01:05

Panie Mirosławie Kraszewski. Kombinujesz jak koń pod gore .Dlaczego nie pójdziesz Pan do sądu ze swoimi skargami .Prawnicy są w Niemczech doskonale do takich spraw przygotowani.Dlaczego Pan robisz z siebie męczennika?Dlaczego Pan ciągle na forum stęka i narzeka ?Chłopie jak masz jaja i jesteś normalnym mężczyzna, to nie jęcz na forum ale bierz się za konkretne działania .Zalatuje mi od Ciebie hipokryzją i bezczelnością .Wszyscy ludzie się mylą tylko ,Pan Mirosławie Kraszewski, masz racje .Skoro tak jest to udowodnij nie na forum ale w sądzie i to w samych Niemczech .Zresztą tam mieszkasz i tam się rozwiodłeś z żoną Niemka , tam w Niemczech sąd zabrał od ciebie dziecko , tam w Niemczech to dziecko zostało przydzielone do matki .To dziecko żyje w Niemczech .Tam się staraj o to wszystko co wypisujesz notorycznie na forum .Człowieku , przestań macic !Panie Kraszewski czy ty jesteś w ogóle przebadany przez odpowiedniego specjalistę poddany badaniom przez lekarza specjalistę .Jeśli nie to udaj się wreszcie do lekarza specjalisty od urojeń i chorób psychicznych .
Jeśli chcesz sobie popisać to pisz na Berdyczów .Tam z Tobą podyskutują i dadzą Tobie odpowiedz .Zapewniam

Komentarz został ukrytyrozwiń

ojciec Wczoraj 22:28
=============
Panskie rady bazuja na glebokiej niewiedzy, podpartej bardzo ograniczona fantazja. Wiec sa nic nie warte.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ojciec
 • ojciec
 • 04.03.2012 22:28

Panie Mirosławie Kraszewski.Ciągle masz pretensje do całego świata , siebie wybielasz i stawiasz na równi z męczennikami .Nie odniosłeś się do mojego wpisu w sposób przekonujący, merytoryczny(Ojciec Dzisiaj 13:21 i tego Ojciec Dzisiaj 14:46 )ciągle kluczysz i wymyślasz nowe powody by innych oskarżać a siebie robić pokrzywdzonego!Mieszkasz w Niemczech i dziecko(twój syn Filip) mieszka w Niemczech , ono jest obywatelem Niemiec.Zgłoś te swoje sprawy do sądu w Niemczech , załóż sprawę niemieckim organizacjom , pożal się w sądzie na brak poszanowania niemieckiego prawa wobec Ciebie jako ojca i syna obywatela przecież Niemiec. !Niech Niemcy ci pomogą , niemieccy prawnicy od takich spraw niech się zajmą Twoimi problemami .
Jeśli masz rację (tak uważasz )to wygrasz sprawę i wszystko będzie tak jak jest .Niemieccy prawnicy ci pomogą dojść do prawdy , zapewniam Cie są to profesjonaliści .
rozpisujesz się na forach publicznych, nic to konstruktywnego nie daję .Prawnicy raz , dwa się uporają z Twoim problem i będzie to z pożytkiem dla ciebie , Twego syna i nas , którzy Cie czytamy i mamy tego serdecznie już po dziurki w nosie.Pokaż , że jesteś prawdziwym mężczyzną a nie jakimś tam ciamajdą .Pokaż nam wszystkim ,że potrafisz wziąć to na klatę i jak prawdziwy dżentelmen po męsku wszystko załatwić .Czekam z utęsknieniem na pozytywny finał .Czego Tobie , sobie i wszystkim życzę .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.