Facebook Google+ Twitter

Sprostowanie w związku z publikcją materiału o marnowaniu środków unijnych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-21 07:41

W związku z publikacją w serwisie Wiadomosci24.pl materiału o marnowaniu środków unijnych, zamieszczamy sprostowanie, nadesłane do redakcji przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Odnosząc się do artykułu ”Mazowsze marnuje środki unijne” zamieszczonego na portalu Wiadomości24.pl w dniu 17 listopada 2013 r. autorstwa Michała Bogusławskiego, wyjaśniamy podstawowe nieścisłości, które znalazły się w powyższym materiale.

Po pierwsze, nie jest prawdą, że koszt ogłoszeń o których mowa w artykule wyniósł 62 280,00 zł. Zgodnie z umową zawartą przez MJWPU, koszt dwóch stron w piątkowym wydaniu „Gazety Wyborczej” to 8 550,28 zł brutto.

Odnosząc się natomiast do zarzutów, jakoby druk ogłoszeń w dniu konferencji nie miał sensu, chciałam wyjaśnić, że rejestracja na Forum odbywała się także w czasie konferencji, co oznacza, że jeśli ktoś zajrzał do piątkowej gazety, ciągle mógł skorzystać z zaproszenia i wziąć udział w planowanych na ten dzień wydarzeniach. Nakład wydania piątkowego liczy ponad 89 600 i jest prawie 30 proc. wyższy od średniego dziennego nakładu „Gazety Wyborczej”.

MJWPU zorganizowała Forum, przyjmując za główny cel umożliwienie konsultacji wszystkim zainteresowanym ubieganiem się o unijne dotacje. Do dyspozycji zwiedzających nie pozostawali wyłącznie urzędnicy, szkoleniowcy, konsultanci z punktu informacyjnego, lecz sami beneficjenci tych środków. Była to szansa spotkania w jednym miejscu ponad 60 podmiotów, instytucji z rożnych środowisk, które dzieliły się z potencjalnymi, przyszłymi beneficjentami środków unijnych tym, co najcenniejsze – własnymi doświadczeniami w zdobywaniu środków unijnych.

Ogłoszenie było skierowane do tych osób, które wcześniej nie wiedziały o Forum – tak, aby mogły nawet w ostatniej chwili przyjść i skorzystać z jego oferty.

Wydział Informacji i Szkoleń Beneficjentów
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Poprzez umieszczanie ogłoszeń w "gw" za pieniądze Unijne instytucje państwowe pompują finanse do ośrodków medialnych, które jawnie wspierają rząd Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.