Facebook Google+ Twitter

Sprowadzamy coraz więcej używanych samochodów

W ostatnim miesiącu Polacy sprowadzili z zagranicy więcej używanych samochodów niż na początku 2010 roku.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0d/Gie%C5%82da_samochodowa_-_Mys%C5%82owice.jpg/800px-Gie%C5%82da_samochodowa_-_Mys%C5%82owice.jpg / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0d/Gie%C5%82da_samochodowa_-_Mys%C5%82owice.jpg/800px-Gie%C5%82da_samochodowa_-_Mys%C5%82owice.j W marcu import z UE oraz spoza Wspólnoty zakończył się wynikiem 74 894 używanych samochodów. Co daje nam wzrost o 40 proc. w stosunku do lutego oraz 52 proc. w porównaniu do marca 2009 r. Zwiększony import ma związek z umocnieniem się złotego wobec euro, dzięki czemu ściągane samochody są jeszcze tańsze niż rok temu. Aktualny kurs euro wynosi 3,86 do 3,94 zaś w przed rokiem wynosił on 4,47.

Marcowe wyniki zaprzeczają prognozom publikowanym po niskich styczniowych rezultatach importu aut używanych, które mówiły że nasycenie rynku jest zbyt wielkie i wzmocnienie złotówki nic nie zmieni.

Poprawia się struktura wieku sprowadzanych samochodów. W marcu sprowadzono 47 proc. samochodów mających 5-10 lat. Starszych pojazdów sprowadzono tylko 42 proc., zaś tych najmłodszych (do 4 lat) jedynie 9 proc. Polskie samochody używane przegrywają walkę z młodszymi i lepiej wyposażonymi samochodami z zagranicy.

Najczęściej sprowadzanymi samochodami są: volkswagen, opel oraz renault. Według informacji IBRM Samar, umocnienia się złotówki może sprzyjać dalej importowi samochodów, którego liczba może przekroczyć stan z zeszłego roku.

[Źródło: Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.