Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3943 miejsce

Sprzątaczka porwała pociąg i wjechała nim w budynek

Sprzątaczka porwała z niewiadomych powodów pociąg i prowadząc go, nie potrafiła zatrzymać na końcowej stacji. Skład uderzył w wielorodzinny dom, w którym byli ludzie.

 / Fot. EPA/JONAS EKSTROEMERByły już porwania dzieci i dorosłych, aut osobowych i ciężarowych, autobusów, traktorów, samolotów, ale nigdy pociągów. Tymczasem zdarzyło się to po raz pierwszy w Szwecji. Zrobiła to 20-letnia sprzątaczka. Dzisiaj zdjęcia porwanego pociągu (kolei podmiejskich) weszły na czołówki szwedzkich gazet. Sprzątaczka ma zarzut podejrzenia o uprowadzenie w nocy pociągu pod Sztokholmem.

Rozpędzony pociąg, prowadzony przez nią, nie zdołał się zatrzymać na ostatniej stacji, w miejscowości Saltsjoebaden, wypadł z torów i uderzył w dom wielorodzinny. Nie doszła motornicza jest poważnie ranna. Służby ratownictwa kolejowego miały trudności z wydostaniem motorniczej-sprzątaczki z rozbitego i pokiereszowanego składu. Na szczęście w pociągu nie było pasażerów.

Pociąg został nielegalnie pobrany z garażu - powiedział mediom przedstawiciel firmy Arria, obsługującej podmiejską kolejkę. Jak wyjaśnił - pociągi firmy są uruchamiane przy pomocy klucza. Obecnie trwają wyjaśnienia, w jaki sposób kobieta, która należy do personelu utrzymania porządku i czystości, mogła wejść w posiadanie klucza oraz z jakich pobudek uruchomiła pociąg i odjechała z garażu – podaje serwis - Gazeta.pl.

Wstępne ustalenia dowodzą, że kolejka prowadzona przez sprzątaczkę musiała jechać z prędkością znacznie większą niż zwykle. Rozpędzony pociąg, przejechał 25 metrów poza torami, wykoleił się, uderzył w dom wielorodzinny i uszkodził jego elewację. W tym budynku, w momencie uderzenia pociągu, byli ludzie. Nikt na szczęście nie odniósł obrażeń - powiedział przedstawiciel sztokholmskiej policji.

Mieszkańcy sąsiednich budynków, opowiadali szwedzkim mediom, że "w środku nocy słyszeli taki huk, jakby samolot uderzył w dom". Władze województwa sztokholmskiego zarządziły natychmiastowe sprawdzenie wszystkich procedur dotyczących przestrzegania bezpieczeństwa w pociągach. Miejscowość pod Sztokholmem, w której doszło do wypadku kolejowego, to znane uzdrowisko.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Zgaduję, sąd orzeknie dożywotni zakaz wychodzenia z kuchni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł Jankowski- uwielbiam Pana:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednak wyjątek potwierdza regułę.

@Ania Adamczak

" Paweł Jankowski typowy chłop, żywemu nie popuści, nawet babie.:)"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł Jankowski typowy chłop, żywemu nie popuści, nawet babie.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy to był dom kogoś kogo nie lubiła?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo obraźliwy komentarz .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Typowe: baba za kierownicą. Dość, że nie koziołkowała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.