Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30930 miejsce

Sprzątamy Świat

Od dziś, aż do niedzieli, cała Polska bierze udział w międzynarodowej kampanii na rzecz ochrony środowiska. To już 14 edycja akcji " Sprzątanie Świata - Polska"

Plakat / Fot. http://www.naszaziemia.pl/v3/nasze_akcje.php?s=111&page=2199Hasło przewodnie tegorocznej kampanii to: Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem! Głównym motywem będzie oszczędzanie: surowców naturalnych, energii i materiałów. Akcja ma zwrócić uwagę na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i na to, co każdy może sam zrobić w domu, aby środowisko było czystsze.

Sprzątanie Świata (ang. Clean Up the World) to nazwa międzynarodowej kampanii, odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej fundamentalnym celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw, a narzędziem coroczna akcja usuwania śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

Akcja wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku w Sydney. Rok później ogarnęła cały kontynent. W 1993 roku została objęta patronatem przez agendę ONZ - UNEP. Obecnie w programie bierze udział około 30 milionów ludzi w 80 krajach świata. W Polsce Sprzątanie Świata odbywa się co roku, począwszy od 1994 r. Krajowym patronem i koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.