Facebook Google+ Twitter

Sprzątanie liści w Parku Staromiejskim w Łodzi

Już po raz czwarty, kilkunastu łodzian zgromadziło się dziś w Parku Staromiejskim, aby uprzątać liście kasztanowca. W nich bowiem zimuje owad, który atakuje i niszczy drzewa.

Prezydent Łodzi Jerzy KropiwnickiWspólnie z mieszkańcami miasta do pracy stanął Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki i jego zastępca Włodzimierz Tomaszewski. Pomysłodawcą akcji jest łódzki radny Zbigniew Klajnert. Liście były zbierane do worków foliowych i wywożone śmieciarkami do kompostowni.

– Mam nadzieje, że zwróci to uwagę mieszkańców aby, wszędzie tam gdzie rosną Sprzątanie liści w Parku Staromiejskimkasztanowce i istnieje niebezpieczeństwo, że ten wredny owad będzie się rozprzestrzeniał, trzeba po prostu liście zbierać i oddawać do utylizacji – powiedział Jerzy Kropiwnicki.

Prezydent do udziału w sprzątaniu liści nikogo nie zmusza, ale zaprasza wszystkich. – To jest akcja, w której każdy bierze udział według Wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski również pomagał w uprzątaniu liści | fot. B. Stawowskiwłasnego rozeznania na podstawie, własnego sumienia i miłości do swojego miasta – mówi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.