Facebook Google+ Twitter

Sprzątanie świata pod hasłem "Pomóżmy Ziemi"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2006-09-07 08:41

Polskę sprzątać będzie ponad milion wolontariuszy oraz więźniowie. Akcję wsparli znani ludzie wśród nich plakacista Andrzej Pągowski i Marek Sierocki.

Tegoroczne sprzątanie świata odbywa się pod hasłem Ponad milion wolontariuszy będzie sprzątać w tym roku Polskę pod hasłem "Pomóżmy Ziemi". Akcja rusza 15 września i potrwa 3 dni.

Sprzątanie świata rozpoczyna także drugą edycję Programu Publicznej Edukacji Ekologicznej. W jego ramach Fundacja Nasza Ziemia przekaże 100 tysięcy złotych dla przedszkoli, szkół i organizacji pozarządowych.

Akcję wsparli znani ludzie, wśród nich plakacista Andrzej Pągowski i Marek Sierocki. Znany dziennikarz podkreśla, że bierze przykład z muzycznych gwiazd. Wiele z nich bowiem włącza się w podobne kampanie.

Ziemię w tym roku będą także sprzątać więźniowie z 20 zakładów karnych.

Fundacja Nasza Ziemia przestrzega, że nasza planeta potrzebuje pomocy, bo w tej chwili zużywamy tyle surowców naturalnych, jakbyśmy mieli nie jedną, a trzy i pół Ziemi.

D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

:d
  • :d
  • 11.09.2010 12:12

xD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ziemię posprzątać trzeba, dlaczego jednak tylko jeden raz w roku? Najczęściej i najlepiej sprzątają dzieci, ale to chyba dorośli brudzą najwięcej! Wierzę, że z dzieci nauczonych sprzątania wyrosną dorośli, którzy nie wywiozą odpadów i śmieci do lasu czy jeziora, nie będą myli samochodów na brzegu rzeki i nie zabetonują do reszty zielonych przestrzeni. Jest tylko jeden warunek: praca będzie dobrze zorganizowana, a worki z zebranymi śmieciami nie będą stały w miejscach zbiórki, aż rozniesie je jesienny wiatr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.