Facebook Google+ Twitter

Sprzątanie świata w Wojnowicach

Nasza szkoła kolejny rok włączyła się akcji "Sprzątanie świata". Tegoroczne hasło ogólnopolskiej kampanii brzmi "Lasy to życie - chrońmy je!"

Usłyszysz tu śpiew ptaków i poczujesz spokój. / Fot. Fot.Justyna BartkowiakHasło nawiązuje do ogłoszonego przez ONZ - Międzynarodowego Roku Lasów. W tym roku we wrześniu dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Bernarda Chrzanowskiego w Wojnowicach, wzorem lat ubiegłych przyłączyły się do akcji.

Zobacz też galerię: Sprzątanie świata w Wojnowicach

Najpierw dzieci w klasach wysłuchały literatury na temat ekologii. Nauczyciele przypomnieli dzieciom czym jest segregacja śmieci i jak należy je segregować. Jak należy chronić środowisko, co to jest recykling.

Dzieci rozmawiały o potrzebie segregacji śmieci, po czym zaopatrzone w rękawice jednorazowe i worki wyruszyły do sprzątania. Klasy młodsze sprzątały przydzielony teren wokół szkoły. Starsze klasy dookoła wsi i drogi prowadzącej do lasu.

Od najmłodszych lat chcemy pokazywać dzieciom jak ważne jest dbanie o środowisko. W przyszłym tygodniu na plastyce dzieci przygotują plakaty i hasła zachęcające do dbania o naszą wieś, nasze lasy, które są zaśmiecane i planetę Ziemię. Przyjdźmy jej z pomocą . Nasze doświadczenia zaowocują w przyszłości. Pamiętajmy o haśle :"Lasy to życie –chrońmy je".
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/sprzatanie_swiata_w_wojnowicach_zdjecia_212789.htmlzobaczzdjęcia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dorośli śmiecą, dzieci po nich sprzątają.
Tragedia jak się wchodzi do lasu, a przed nami sterty śmieci.
Zastanawiałam się czy gdyby w tych zaśmieconych miejscach zrobić wysypisko śmieci, to w dalszym ciągu by tam trafiały. Czy pomysłowy Polak zaczął by je wywozić w inne miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.