Facebook Google+ Twitter

Sprzeciw Kościoła, czyli "Objawienia" w BBC

"Objawienia" to pełen bezeceństw serial, przed emisją którego wzbrania się brytyjski Kościół. Jestem jednak pewien, że stacja BBC nie zlęknie się niezadowolenia brytyjskich hierarchów Krk, i zobaczyć będzie można egzorcyzmy na Matce Teresie.

Jeszcze się nie zaczęło a już się... zaczęło. Stacja BBC zamierza wyemitować serial "Objawienia". W serialu tym zobaczyć będzie można np. jak homoseksualista opętany przez diabła, obdziera ze skóry katolickiego księdza żywcem. Takich "kwiatków" przewidziano więcej, a scenarzyści nie popuścili nawet Matce Teresie, którą zajmował będzie się egzorcysta, wypędzając z niej siły nieczyste.

Nie trudno się domyślić, że takie fabuły są nie do przyjęcia przez brytyjski Kościół katolicki. Nie łudźmy się, że którykolwiek Kościół wyraziłby aprobatę dla takich bezeceństw. Ten brytyjski stwierdza, że "Serial jest niezgodny z kodeksem etycznym telewizji publicznej". - No raczej chyba, i chociaż nie wnikam w kodeksy etyczne brytyjskich mediów, to stawiam w ciemno na to, że ichniejsi hierarchowie Krk idą va bank, nie zadawszy sobie trudu zapoznania się z tą etyką. Zresztą, Czort ich tam wie.

Odpór wielebnym przeciwnikom tego obrazoburczego serialu, daje odtwórca głównej roli - Martin Shaw. Ripostuje on, że do egzorcyzmów Matki Teresy doszło naprawdę, a miały one miejsce w 1997 roku. Pewny swego, "rzuca rękawice", prowokując - "Jeśli się mylę, niech Kościół zaprzeczy". Rękawica nie zostaje jednak podjęta. Oburzony hipokryzją kościelnych dostojników, zapewne "nawrzucał" im jeszcze parę ciepłych słów, z których to najłagodniejsze brzmiało - "To brutalna cenzura".

Jestem jednak pewien, że "Objawienia" będą emitowane, bijąc rekordy oglądalności. Nie wykluczam też, że Martin Shaw zdobędzie Oscara, albo jakąś inną ważną nagrodę filmową. Bezapelacyjnie jestem też pewien, że w Polsce byłby skończony. Stosy palą się szybko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oglądałam pierwszy odcinek. Muszę przyznać, że mnie zaintrygował. Czekam na więcej niezależnie od tego, jak bardzo odbiega lub przystaje do rzeczywistości.
Jedną nieścisłość znalazłam w tym artykule. W odcinku są tylko modlitwy, które wspierają atakowaną przez demony Matkę Teresę a nie egzorcyzmy w pełnym rozumieniu tego słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa informacja o serialu, którego osobiście oglądał na pewno nie będę, o ile zostanie wyemitowany kiedyś w którejś z polskich stacji telewizyjnych. Nie lubię drastycznych, krwawych, sadystycznych scen. Obdzieranie kogokolwie żywcem ze skóry? To chyba nie jest do oglądanie przez normalnego człowieka - chyba, że się mylę. W każdym bądź razie dziękuję za ostrzeżenie - teraz przynajmniej nawet przypadkiem na coś takiego się nie nadzieję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.