Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9306 miejsce

Sprzedawał dywaniki z logo "Playboya", teraz czeka go kara

Używanie zastrzeżonych znaków handlowych bez zgody ich właściciela to w Polsce przestępstwo. Przekonał się o tym pomysłowy, internetowy handlarz, który sprzedawał dywaniki, wycieraczki i chodniki z logo Playboya na znanym portalu aukcyjnym.

Francuskie króliczki Playboya / Fot. Wikimedia CommonsNa ślad "nieuczciwego" toruńskiego biznesmena wpadli prawnicy marki Playboy. Zawiadomili oni Izbę Celną w Toruniu, a ta po potwierdzeniu informacji, zawiadomiła toruńską prokuraturę.

W wywiadzie dla toruńskiej rozgłośni radiowej "GRA" Artur Krause, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu, powiedział, że proceder sprzedaży, który był źródłem stałego dochodu mężczyzny trwał od maja 2008 do stycznia 2010 roku. Dodał również, że czyn, którego dopuścił się toruński handlowiec zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch.

"Playboy" jest najpopularniejszym światowym magazynem publicystyczno-erotycznym
założonym w 1953 przez Hugha Hefnera w Stanach Zjednoczonych. Polska edycja wydawana jest od 1992 roku, a redakcja znajduje się w Warszawie, przy ulicy Wilczej. Redaktorem naczelnym jest Marcin Meller, określany mianem "polskiego" Hugha Hefnera.

Źródło: gra.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.