Facebook Google+ Twitter

Sprzedawał telefony komórkowe w internecie. Oszukał ponad 100 osób

Anglik, przebywający w Polsce, sprzedawał telefony komórkowe na portalu aukcyjnym. Pobierał pieniądze, jednak nigdy nie wywiązał się z zawartych w ten sposób umów. Oszukał ponad 100 osób na terenie całej Polski. Mieszkał w Zielonej Górze. - Jako mieszkanka miasta zaufałam i wpłaciłam pieniądze na zakup telefonu komórkowego, którego nie dostałam do dzisiaj – zwierza się pokrzywdzona.

Panią Zofię (prosiła o nie ujawnianie jej danych) najbardziej bulwersuje fakt, że oszukał ją, bądź co bądź, "ziomek". - Oferta na zakup telefonu była nadzwyczaj okazyjna – mówi dla Wiadomości24pl - A do tego, że sprzedający był z mojego miasta. Czy takiej osobie nie można ufać?

Czasem nie można. Informacje o osobach pokrzywdzonych za pomocą internetowego portalu aukcyjnego zaczęły napływać do policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zielonogórskiej komendy policji z różnych miejscowości na terenie kraju.

W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych ustalono personalia wraz z adresem, osoby oferującej po atrakcyjnych cenach telefony komórkowe.

- Okazało się, że to obywatel Wielkiej Brytanii – mówi dla W24 mł. asp. Lidia Kowalska z biura prasowego miejskiej policji w Zielonej Górze. - Wynajął on pokój na terenie naszego miasta, założył konto aukcyjne i aktywował je na nazwisko innej osoby.

29-letni Anglik pobierał pieniądze, jednak nigdy nie wywiązywał się z zawartych w ten sposób umów. - Pieniądze z tych transakcji klienci wpłacali na konto bankowe innej osoby
- dodaje aspirant.

Anglik został zatrzymany w trakcie wychodzenia z mieszkania w Zielonej Górze.

Usłyszał zarzuty oszustwa. Prokuratura Rejonowa wczoraj wystąpiła z wnioskiem do sądu o jego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

Za tego typu przestępstwa może Anglikowi grozić kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Weredyk
  • Weredyk
  • 23.12.2010 10:17

Nie ma bardziej szmacianego narodu niz narod polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.