Facebook Google+ Twitter

Sprzedaż aut w Europie mniejsza o niemal jedną dziesiątą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-16 11:02

Sprzedaż nowych aut liczona rok do roku w Europie spadła o dziewięć procent. Marzec 2009 roku był jedenastym z kolei miesiącem, w którym sprzedaż aut malała - wynika z danych, które opublikowało Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów.

Spadek w marcu przekroczył 17 procent i był niższy od spodziewanego przede wszystkim dlatego, że w miesiącu tym było o trzy dni robocze więcej niż w lutym.

W marcu poprawiła się sytuacja na największym w Europie rynku niemieckim. Sprzedaż wzrosła tam o niemal 40 procent, co było reakcją klientów na rządowy plan zachęcający do kupowania nowych samochodów. Mniej spektakularne były wzrosty sprzedaży we Francji i Włoszech - odpowiednio o 8 procent i 0,2 procenta. Złe nastroje panują za to w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, gdzie zanotowano spadek sprzedaży rzędu kilkudziesięciu procent.

Dobrze na tle innych państw kontynentu wypada Polska. W naszym kraju wzrost sprzedaży wyniósł 2,5 procent, więcej aut sprzedano również w Czechach i na Słowacji.

Raport Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów objął 27 krajów Unii Europejskiej oraz państwa Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, czyli Norwegię, Szwajcarię, Islandię i Liechtenstein.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Każdy woli kupić używane... Sam mam używane

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.