Facebook Google+ Twitter

Sprzedaż w sieci łatwiejsza niż kiedykolwiek

Do tej pory internauta mógł bez wysiłku kupować. Teraz może także sprzedawać. W sieci aż roi się od rozwiązań, które umożliwią prowadzenie własnego sklepu.

Chcąc handlować w sieci, warto dokładnie przeanalizować jakie są nasze cele i do nich dostosować formę sprzedaży. Możliwości jest bardzo dużo. Najłatwiejsze, choć na dłuższą metę uciążliwe, jest wystawianie przedmiotów na serwisach aukcyjnych. Jeśli mamy dużo własnego towaru warto zastanowić się nad budową własnych sklepów internetowych. Nie jest to proste przedsięwzięcie, gdy chcemy przeprowadzić je samemu. Jednakże coraz więcej jest możliwości wykupu lub dzierżawy technologii. Ostatnio pojawiły się również nowe interesujące formy współpracy z istniejącymi na rynku e-sklepami. Mogą one obsłużyć naszych klientów.
 / Fot. PAP/Tomasz Wojtasik
Budowanie własnego e-sklepu

Chcąc założyć własny sklep, musimy posiadać towar, zarejestrować działalność gospodarczą oraz założyć własną witrynę. Na początku warto się zastanowić jak nazwiemy nasz e-biznes. Po wymyśleniu chwytliwej nazwy sprawdzamy, czy dostępny jest taki adres internetowy. Można to zrobić np. w serwisie Nazwa.pl. Jeśli domena jest wolna, szybko ją wykupujemy, zanim na ten pomysł wpadnie ktoś inny.

Kolejnym krokiem jest budowa witryny i umieszczenie jej na serwerze. Jeśli znamy się na budowie narzędzi internetowych, możemy skorzystać z gotowców open source. Są to skrypty, które specjalista potrafi zaadaptować i przerobić na działający sklep internetowy. Jednym z najciekawszych przykładów takiego darmowego oprogramowania jest na przykład platforma osCommerce. Sklep internetowy można budować również na bazie elastycznego systemu zarządzania treścią (CMS) Joomla. W wersji 1.5.3, wśród modułów opcjonalnych, mamy możliwość stworzenia sklepu internetowego. Jeśli nie potrafimy zbudować systemu sprzedaży sami, zawsze możemy wykupić lub wydzierżawić technologię. Tego rodzaju usługi oferuje chociażby Home.pl. Płacąc za zbudowanie własnego sklepu zyskujemy gotowy i w pełni sprawny produkt, którym sami będziemy zarządzać.

A może stworzyć stronę tradycyjnego sklepu?

Zakładając własny sklep internetowy musimy martwić się o zamawianie towaru z hurtowni, wysyłanie zamówień, obsługę klienta, wystawianie faktur i paragonów. W internecie możemy jednak sprzedawać nie tylko za pomocą własnego e-marketu. Innym sposobem jest współpraca z działającym sklepem, który obsłuży naszych użytkowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.