Facebook Google+ Twitter

Sprzedażowe zespoły operacyjne - jednostki kwantowe

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-25 20:36

Sprzedażowy zespół kwantowy potrafi z niebywałą skutecznością dokonać sprzężenia potrzeb nabywców z potrzebami firmy. Potrafi generować powstanie oczekiwanej potrzeby wśród klientów.

Sprzedażowe kwantowe zespoły operacyjne / Fot. Maciej JędrzejowskiSprzedaż produktów leczniczych jest procesem złożonym i trudnym. Wymaga ciągłego dostosowywania się do zmiennego otoczenia. Dlatego właśnie chciałem opowiedzieć nieco o rozwiązaniu wyjątkowo pasującym do naszych czasów. Mam na myśli operacyjne zespoły kwantowe, które są rozwiązaniem wyjątkowym 
i “na czasie”.

Zespół o charakterystyce kwantowej stale zmienia się, adaptuje się do otoczenia, jest zwinny, a przepływ informacji w nim jest swobodny. W farmacji oznacza to np: elastyczną możliwość dobierania targetu, dowolność reprezentanta w segmentowaniu targetu. Jeśli reprezentant dostrzeże okazję na podniesienie poziomu sprzedaży w swoim regionie, ma za zadanie zaraportować to spostrzeżenie do centrali (do systemu business intelligence) i zrealizować cel.

Obecne podziały targetu na a,b,c.... wiążą ręce sieci sprzedaży i dystansują reprezentanta od właściwego targetu. Sztywne podziały targetu zazwyczaj też negatywnie wpływają na poziom sprzedaży i są elementem demotywującym zespół. Dla przykładu można podać, że częstym w Polsce zjawiskiem jest raportowanie wizyty u lekarza A, podczas gdy wizyta odbyła się u lekarza B spoza targetu.

Działania te dzieją się zazwyczaj w sposób niekontrolowany przez centralę. Umożliwienie elastycznego podejmowania jawnych decyzji przez reprezentanta czyniłoby go bardziej elastycznym i odpowiedzialnym za swoje poczynania. Aktywny wpływ na sukces zespołu jest również czynnikiem motywującym.

Zespoły kwantowe wynajdują i maksymalnie wykorzystują synergię na każdym szczeblu działania. Maksymalizują wszelkie korzyści, cechuje je wysoki poziom dynamiki działania, mobilność, elastyczność i wytrzymałość. Niewątpliwie ludzie wchodzący w skład jednostki powinni należeć do osób wyjątkowo operatywnych i poprawnie odczytujących działania otoczenia (co ciekawe na kilkadziesiąt osób, które wzięły aktywny udział w naszym badaniu, o takich cechach osobowości, tylko dwie z nich dostały propozycję pracy jako przedstawiciel medyczny).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.