Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12579 miejsce

Sprzęt w akwarium

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-08-15 13:33

Sprzęt w akwarium odgrywa bardzo ważną rolę. Pomaga on utrzymać odpowiednie warunki potrzebne do prawidłowego rozwoju ryb i roślin.

Jakie akwarium ?

Brzanka Rekinia czeka na jedzenie. / Fot. Adrian StarczewskiTutaj istnieje zasada - im większe tym lepiej. Większe akwarium pozwala na łatwiejsze utrzymanie stałych parametrów wody i daje więcej możliwości co do aranżacji i obsady. Dla początkujących poleca się akwaria o pojemności około 100 litrów. Na rynku dostępne są akwaria w kształcie fali, sześciokąta, z łamanymi szybami, z giętymi szybami, profilowane czy też standardowe – proste. Wybieramy spośród nich te najbardziej praktyczne, pasujące do pomieszczenia, ale przede wszystkim spełniające wymagania ryb, które mamy zamiar w nim hodować. Ryby o smukłej sylwetce potrzebują zbiornika długiego, z dużą ilością miejsca do pływania. Inne potrzeby mają ryby o wysokim ciele, które najlepiej czują się w zbiorniku wysokim, nie koniecznie długim. Dla niektórych gatunków, szczególnie tych terytorialnych, ważna jest duża powierzchnia dna.

Rynek dysponuje paroma odmianami szkła. Dwie najpopularniejsze odmiany to float oraz Pilkington Opti White. Szkła float charakteryzują się niską ceną, przekłamują troszkę kolorystycznie to co znajduje się w akwarium, ponieważ mają one barwę zielonkawą. Szkła Opti White są droższe, ale mają doskonałą przejrzystość.

Akwaria możemy podzielić ze względu na sposób ich wykonania: klejone - szyby klejone są ze sobą za pomocą klejów silikonowo kauczukowych, tworząc zwartą konstrukcję; najbardziej popularne; obramowane całkowicie - gdzie szyby są przyklejone do metalowej ramy przy każdej krawędzi zbiornika; rama taka najczęściej wykonana jest z aluminium; obramowane częściowo - metalowa rama znajduje się na górze i na dole akwarium; jednolite szklane - cechują się małymi rozmiarami ze względu na możliwość pękania, stosowane tylko jako akwaria dla narybku lub hodowli żywego pokarmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.