Facebook Google+ Twitter

Sputnik nad Polską

W piątek 6 listopada, Sputnik zawitał do naszego kraju.

Sputnik nad Polską / Fot. Materiały promocyjneSputnik nad Polską, czyli Festiwal Filmów Rosyjskich, to trzecia edycja ogólnopolskiego przeglądu mniej lub bardziej współczesnych filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych z Federacji Rosyjskiej.

Pierwsze projekcje rozpoczęły się w ostatni piątek w Warszawie. Tam festiwal potrwa do 15 listopada. Kolejne, lokalne edycje, będą miały miejsce od 13 do 26 listopada, w Białymstoku, Bielsku Białej, Bydgoszczy, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Elblągu, Gdańsku, Gliwicach, Gorzowie Wielkopolskim, Jeleniej Górze, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Legnicy, Lublinie, Łodzi, Nowym Sączu, Olsztynie, Poznaniu, Skierniewicach, Szczecinie, Toruniu, Wałbrzychu, Wrocławiu i Zielonej Górze.

W stolicy pokazy odbywają się w kinach Kinoteka i Kultura, a częściowo także w Internecie, pod adresem: iplex.pl. Jedną z części festiwalu jest "Mały Sputnik" - zbiór filmów dla najmłodszych.

Wydarzeniu towarzyszą debaty, koncerty muzyczne, przedstawienia teatralne, spotkania z twórcami, wykłady i wystawy oraz konkursy, wśród których można wyróżnić konkurs na najlepszą recenzję (warto podkreślić, że jest przeznaczony dla widzów), konkurs na najlepsze zdjęcie z festiwalu Sputnik, konkurs dla dzieci na najlepszy rysunek bohatera z sekcji "Mały Sputnik" i Konkurs główny - Nowe Kino Rosyjskiej.

Szczególnie ten ostatni wydaje się interesujący, sądząc po pierwszych filmach jakie zostały już wyświetlone. Produkcje biorące udział w przeglądzie nie mają więcej niż rok, a połowa pochodzi z tego roku. Są wśród nich dzieła szczególne, w bezpretensjonalny sposób podchodzące do zwykłych ludzkich uczuć, jak debiut reżyserski Siergieja Mokrickija, "4 pory miłości", gdzie w trakcie czterech epizodów, sygnowanych porami roku, śledzimy cztery historie, dotyczące miłości.

Na koniec warto przyłączyć się do słów Władimira Putina, premiera Federacji Rosyjskiej, który w liście skierowanym do gości napisał: "Życzę uczestnikom Festiwalu sukcesów i natchnienia, a widzom - przyjemnych wrażeń".Oficjalny zwiastun Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską

Szczegółowe informacje, w tym program, dostępne są na oficjalnej stronie Sputnika: www.sputnikfestiwal.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.