Facebook Google+ Twitter

Sputnik nad Polską. Ostatnia szansa na obejrzenie rosyjskich filmów

26 i 27 listopada warszawska publiczność po raz ostatni będzie mogła zobaczyć w tym roku dobre rosyjskie filmy, w ramach 5. Festiwalu Sputnik nad Polską.

5. Festiwal Sputnik nad Polską / Fot. Materiały prasowe Jeszcze tylko w sobotę i niedzielę będzie można w stołecznych kinach "Kultura" i "Kinoteka" zobaczyć ostatnie pokazy w ramach festiwalu filmów rosyjskich.

26 listopada w "Kulturze" o godz. 20 godny polecenia jest film "Rusałka" z 2004 r., w reżyserii Anny Melikian. Przed pokazem odbędzie się degustacja kuchni rosyjskiej. Natomiast o 22 rozpocznie się "Maraton Mocne Kino", z takimi produkcjami jak: "Straż Nocna", "Straż dzienna" i "Sto dni do rozkazu".

27 listopada natomiast w południe zostanie wyświetlona "Wyspa" Paweła Łungina, o g. 14.20 "Dzień w Juriewie" Kirilla Sieriebriennikowa, a po oficjalnym zamknięciu o g. 17 i rozdaniu nagród w konkursie, którego jury tworzą Krzysztof Zanussi, Barbara Hollender i Marcin Wrona, nastąpi pokaz o godz. 20.30, filmu "Dwa dni", nakręconego przez Awdotja Smirnowa.

Natomiast wśród wielu pokazów w "Kinotece" warto wyróżnić w ramach cyklu "Kina Konkursowego", dzisiejszy pokaz "Portretu o zmierzchu" Angelina Nikonowa o godz. 20.30.

27 listopada z kolei można polecić także filmy konkursowe, tj. "W sobotę" Aleksandra Mindadze o godz. 15, "Beduina" Igora Wołoszyna o godz. 17.15 oraz "Kandahar" Andrieja Kawuna o godz. 19.20.

Bilety są do nabycia w kasach kin festiwalowych.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.