Facebook Google+ Twitter

Sputnik nad Warszawą. W czwartek rusza Festiwal Filmów Rosyjskich!

W tym roku "Sputnik nad Polską" już po raz piąty zagości w kalendarzu jesiennych imprez kulturalnych Warszawy. W 2007 roku, po długiej nieobecności kina rosyjskiego w Polsce, odbył się I Festiwal Filmów Rosyjskich.

 / Fot. Materiały prasowe / http://www.sputnikfestiwal.pl/mat_pobrJak podają organizatorzy na stronie wydarzenia: "Celem Festiwalu jest zaprezentowanie jak najszerszej publiczności największych osiągnięć rosyjskiej kinematografii. Podczas Festiwalu pokazywane są zarówno dzieła mistrzów kina rosyjskiego, jak i produkcje młodego pokolenia reżyserów, a także filmy dla dzieci (…). "Sputnik nad Polską" to jednak nie tylko seanse filmowe, ale i szereg imprez towarzyszących - koncertów, wystaw, wykładów, debat, spotkań z twórcami filmowymi i krytykami".

Podczas tej edycji festiwalu w sekcji konkursowej startuje 14 filmów. Za pierwsze miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 3 tys. euro, za drugie - 2 tys. euro, a za trzecie - 1 tys. euro. Fundatorem nagrody dla reżyserów jest Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz firma dystrybucyjna 35mm Małgorzaty Szlagowskiej-Skulskiej.

W tym roku zostanie również przyznana Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych dla najlepszego obrazu wybranego spośród filmów konkursowych przez publiczność.

Od czwartku można już będzie głosować na najlepszy film festiwalowy w ramach Nagrody Publiczności. Przed projekcją każdej z produkcji konkursowych wolontariusze rozdawać będą kupony, na których należy wpisać tytuł wytypowanego przez siebie filmu oraz swoje dane osobowe i adres e-mail.

Wrzucenie do urny wypełnionego kuponu będzie równoznaczne z oddaniem głosu.
Wyniki konkursu pojawią się na stronie internetowej wydarzenia do 27 listopada 2011 r.

Kolejną akcją zaplanowaną przez organizatorów jest konkurs na najlepszą recenzję filmu festiwalowego. Artykuły będą publikowane w serwisie Filmaster.pl. Szczegóły dla zainteresowanych: Tutaj

"Sputnik nad Polską" prezentowany będzie w warszawskich kinach: Kinoteka i Kultura.

W ramach koncertów towarzyszących wydarzeniu wystąpią m.in.:
grupa Samokhin Band, Michał Konstrat, Artgrupa LitMuzIn.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.