Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14417 miejsce

Sputnik: najlepsze rosyjskie filmy i znani rosyjscy aktorzy w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-16 12:55

Od 15 do 25 listopada już po raz szósty odbywać się będzie Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską". Wydarzenie to jest organizowane w Kinotece oraz w kinach Praha i Kultura.

 / Fot. PlakatWczoraj wieczorem w Teatrze Dramatycznym rozpoczął się Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską". Wydarzenie to, ma na celu przypomnienie klasyki rosyjskiego kina. Do imprezy przyłączyły się Kinoteka, kino Praha i Kultura. W ramach festiwalu do Polski przyjechało wielu znanych rosyjskich artystów, m.in.: Władimir Mirzojew, Wasilij Sigariew, Aleksander Kasatkin i Natalia Nazarowa. Festiwal potrwa do 25 listopada.

W Teatrze Dramatycznym podczas uroczystego otwarcia festiwalu został odczytany powitalny list Władimira Putina, prezydenta Rosji.

Tegoroczna edycja festiwalu jest poświęcona tematyce sportowej. Wyświetlone zostaną filmy opowiadające o znanych sportowcach i potędze sportu. Szczególnym gościem jest Łarisa Łatynina, rekordzistka olimpijska w gimnastyce sportowej. Uczestnicy będą mogli także uczestniczyć w panelu dyskusyjnym na temat polsko-rosyjskich relacji w dziedzinie sportu oraz zobaczyć wystawę zatytułowaną "Rosyjska piłka nożna na plakatach i w dokumentach”.

Według dyrektor festiwalu, najciekawszą atrakcją podczas tegorocznego festiwalu jest sekcja "Mosfilm prezentuje", w ramach której będzie można obejrzeć wybrane filmy zrealizowane w popularnej rosyjskiej wytwórni. Poza tym, będzie można zobaczyć dzieła Andrieja Tarkowskiego, takie jak: Andriej Rublow z 1966 r., Solaris z 1972 r. i Stalker, Siergieja Eisensteina pt. Pancernik Potiomkin z 1925 r. i Iwan Groźnyz 1944 r. oraz Siergieja Bondarczuka, Grigorija Aleksandrowa i Michaiła Kałatozowa.

Organizatorami imprezy są: Fundacja Wspieram, Europejska Agencja Reklamowa oraz dystrybutor filmowy 35 MM.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.