Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4233 miejsce

Spy phone. Elektroniczny zdrajca

Pewnie nikt by nie chciał aby jego najintymniejsze wyznania, płacz i dramatyczne przeżycia, najbardziej skrywane tajemnice i drastyczne opinie o innych stały się informacją publiczną. Zdradzić jednak nas może nasz największy przyjaciel.

Elektroniczna, bezprzewodowa, matnia. / Fot. Cezary KrysztofiakPowszechność telefonii komórkowej i jej dalszy, niewyobrażalny wręcz rozwój jest faktem. Wygoda, kontakt, dyspozycyjność wymiana informacji. Wprost niewyobrażalna jest ilość dodatkowych funkcji jakie to niewielkie urządzenie elektroniczne spełnia w naszym życiu. Co by nie mówić o jego szkodliwości czy braku szkodliwości, jest z nami i będzie coraz bardziej.

W Polsce zarejestrowanych jest już ponad 40 milionów komórek co oznacza że statystycznie, razem z niemowlakami każdy ma komórkę, a niektórzy dwie i więcej. Wymieniamy się informacjami na potęgę. Wiemy o sobie, o tym co robimy i gdzie jesteśmy coraz więcej. Przyjaciel, bez którego już nie możemy się obejść.

Gdzie te piękne czasy gdy można było pójść z kumplami na wódkę tłumacząc w domu późny powrót: „Kochanie zadzwoniłbym, ale tam nie było telefonu”. Szefowi też nie można już ściemnić, że czegoś nie załatwiliśmy bo nie można było się dodzwonić. Jeszcze gorzej jest gdy to do nas dzwonią w najmniej odpowiednim momencie. W trakcie spania, seksu, wypoczynku, kąpieli, kontemplacji, natchnienia, kłótni, zmartwienia i rozpaczy. Coraz trudniej się ukryć poza zasięgiem elektronicznych macek.

Najgorsze jednak chyba jeszcze przed nami. Przez to, że w zasadzie każdy ma telefon komórkowy, stała się możliwa powszechna inwigilacja. Patrząc na to, co może sobie kupić w sklepie zwykły klient, aż strach bierze czym muszą dysponować służby zawodowo zajmujące się podsłuchem i zbieraniem informacji. Zostawmy jednak zawodowców na boku.

Podsłuchiwanie, podpatrywanie i plotkowanie to najbardziej ulubiona rozrywka homo sapiens.
Ileż to rozbawienia wzbudzają nas sekretarki podsłuchujące pod drzwiami, sąsiadki obserwujące zza firanek czy sąsiedzi ze szklanką przy ścianie. Są tacy, co chcieliby wiedzieć wszystko o wszystkich.
Nadchodzi ich czas. Postęp w elektronice bezprzewodowej jest już tak olbrzymi, że powszechne stały się środki techniczne umożliwiające poprzez telefon komórkowy: podsłuch rozmów i dźwięków z otoczenia w zasięgu około 5 metrów, podsłuch rozmów przychodzących i wychodzących, kontrola SMS-ów wysłanych i odebranych, informacja o lokalizacji, informacja SMS przy włączeniu i zmianie karty SIM

Wszystkie te elementarne funkcje można realizować poprzez specjalny zaprogramowany telefon, lub wgranie do istniejącego telefonu specjalnego oprogramowania. Oznacza to, że osobie, którą chcemy szpiegować na każdym kroku, nawet w łóżku, możemy dać odpowiedni telefon. Czynią tak pracodawcy, ofiarodawcy prezentów dla żon, mężów, dzieci, krewnych, przyjaciół. Można też pod jakimś pretekstem na chwilę mieć do dyspozycji telefon takiej osoby. Lub jak nie ma innego wyjścia wgrać jej to oprogramowanie do telefonu na odległość. Musimy tylko znać numer telefonu. Jest taka możliwość. Trochę kosztuje ale niekiedy gra jest warta tych pieniędzy.

Tak spreparowany telefon działa jak każdy inny normalny telefon komórkowy, nie zdradzając w żaden sposób swojej dodatkowej funkcjonalności. Specjalnie zaprogramowany w spy phone numer uprzywilejowany (numer telefonu z którego prowadzi się monitoring) będzie kontaktował się z nim w sposób zupełnie niewidoczny, bez sygnalizacji ani rejestrowania.

Trudno przewidzieć jak szeroko i w jakim stopniu może być wykorzystywana ta technologia. Trudno być jednak optymistą. Nagrania i filmiki z telefonów komórkowych kompromitujące i upokarzające niewinnych ludzi rejestracje drastycznych i intymnych sytuacji co chwila obiegają świat poprzez sieci telewizyjne i internetowe. Może niedługo portale z fragmentami rozmów, westchnień, wyznań, kłótni, płaczu i rozpaczy zwykłych Nowaków rozmnożą się w sieci ku uciesze jednych i przerażeniu innych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Temat Spyphone, jest cały czas aktualny i chyba będzie tak długo jak będą w użyciu telefony komórkowe. Znalazłem już spyphona na najnowszego iPhona 5, http://www.alfatronik.com.pl/podsluch-tel-komorkowych-ipiphone-ipspyphone-iphone-xtr-spyphone-iphone-xtr-p-865.html . Wygląda na to, że niektóre firmy ogarniają temat tak samo szybko jak hakerzy luki w Windzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anita Walkowiak
  • Anita Walkowiak
  • 14.06.2011 15:18

Hm, temat staje się bardzo popularny. Nie trzeba jakoś specjalnie bardzo się wysilać, żeby znaleźć w sieci tego typu zabawki. Poszperanie po necie zajęło mi dosłownie chwilkę. A różnorodność sprzętu jest ogromna. Można kupić już gotowe telefony z zainstalowanym podsłuchem, albo sam program, którego zainstalowanie nie jest jakoś bardziej skomplikowane. Ceny różne http://spy-shop.pl/spyphone-2in1-dla-platformy-symbian-kontrola-telefonu-p-90.html ale myślę, że dla zdesperowanych nie aż tak wysokie.
Pytanie tylko do czego to ma nam służyć? Na ile może to pomóc w wielu sprawach a na ile zaszkodzić? I tutaj już niestety zdania są bardzo podzielone .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Potocki
  • Marek Potocki
  • 20.04.2011 15:02

JA OSTATNIO SOBIE KUPIŁEM TELEFON Z ZAINSTALOWANYM OPROGRAMOWANIEM SZPIEGOWSKIM, DAŁEM ŻONIE W PREZENCIE SAM NIE MUSIAŁEM NIC INSTALOWAĆ A DZIAŁA WSZYSTKO SPRAWNIE . DLA ZAINTERESOWANYCH PODAJE SKLEP GDZIE TO KUPIŁEM http://spy-shop.pl/podsluch-telefonu-komorkowego-c-36_2.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielki Brat nad nami czuwa. Ortwel się kłania. Brrr...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.