Facebook Google+ Twitter

Squattersi zajęli starą przychodnię. Doszło do starć z policją

Mieszkańcy "Elby" znaleźli sobie nowe miejsce: starą przychodnię przy Skorupki 6a. Dziś rano pojawiła się tam policja, więc mieszkańcy zabarykadowali się na dachu.

demonstracja przeciwko zamknięciu squatu Elba / Fot. PAP/Paweł Supernak"Przychodnia" powstała zaledwie 3 dni temu. Po konflikcie na Elbląskiej, mieszkańcy squatu zdecydowali się na przeprowadzkę. Padło na zamkniętą przychodnię w Śródmieściu przy ul. Skorupki.

Jeszcze w niedzielę squattersi pisali w sieci: "Zapraszamy wszystkich do remontowania budynku przychodni. Zbiórka jutro o 9. Weź ze sobą narzędzia, materiały budowlane i ubranie robocze".

Wybór nowego miejsca nie wszystkim przypadł jednak do gustu. Dzisiaj rano na Skorupki pojawiła się policja. Około południa doszło do pierwszych przepychanek ze służbami mundurowymi.

"Alarm! Policja rozwala drzwi i zamki w przychodni. Potrzebna jest natychmiastowa pomoc! Skorupki 6a" - taki dramatyczny apel wystosowano na elba.bzzz.net chwilę po południu.

Na miejsce dotarła też straż pożarna wyposażona w skokochron, bo część nowych lokatorów postanowiła zabarykadować się na dachu.

Pod przychodnią jest już również prezydent Śródmieścia, Wojciech Bartelski.

Równolegle do akcji na Skorupki odbywa się spotkanie z właścicielem nieruchomości na Elbląskiej 9/11, czyli w miejscu dawnej lokalizacji squatu. Zaoferował on, że w zamian za pokojowe opuszczenie terenu w ciągu tygodnia, jego mieszkańcy nie poniosą odpowiedzialności za żadne zniszczenia.

Teren przy Elbląskiej był zajmowany przez squattersów od 2004 roku.
Do ostrych starć z policją doszło tam 16 marca br. Ich następstwem była przeprowadzka squatu na teren opuszczonej przychodni.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

huy
  • huy
  • 28.03.2012 16:32

nie cierpię tych brudasów i brzydziłbym się iść na taki skłot, brrrr. Ale jak patrzę na niszczejące opustoszałe, często zabytkowe budynki aż mną rzuca. Myśle że takie jest zadanie tych szczurów i niech robią swoje, zajmują, utrzymują w dobrym stanie, z dwojga złego wolę ich widok niż patrzeć na marnotrastwo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te działania nie mają nic wspólnego z premierem. Jest to typowe postępowanie nie liczącej się z nikim i niczym Hanny G-W, która mimo urodzenia się w Warszawie ma styl, poglądy, gust i przekonania jakby pochodziła z jakiejś skrajnej zacofanej prowincji...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
  • Kuba Wolski
  • 26.03.2012 15:09

Platforma zadziera z wszystkimi - coś mi się wydaje że niedługo wyborcy wydrukują poparcie na plecach Tuskowi Kilofami ..... róbcie tak dalej !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamiast udostępnić im jakiś pustostan, to oni ich przepędzają...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.