Facebook Google+ Twitter

Srebrna piłka dla Murawskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-10 07:33

Na tradycyjnym balu piłkarza w poznańskim hotelu Andersia poznaliśmy wyniki 17. plebiscytu dziennika "Polska-Głos Wielkopolski" na najlepszego piłkarza i trenera Wielkopolski w minionym roku. Zdobywcą Srebrnej Piłki 2008 został Rafał Murawski.

Pomocnik Lecha Poznań i reprezentacji dostał ponad 10 tysięcy głosów i zdecydowanie wyprzedził klubowych kolegów - Roberta Lewandowskiego i Semira Stilicia.

Triumfatorem wśród szkoleniowców, po raz trzeci z rzędu, został trener lechitów, Franciszek Smuda - z ponad 15 tysiącami głosów. Drugie i trzecie miejsce zajęli - trener Tura Turek - Przemysław Cecherz i szkoleniowiec Remesu Promień Opalenica, Jurij Szatałow.

W tym roku, po raz pierwszy, kibice wybierali najlepszych wielkopolskich piłkarzy niższych lig. Za najlepszego pierwszoligowca uznali Łukasza Cichosa z Tura Turek, wśród graczy drugiej ligi - Tomasza Mikołajczaka z Nielby Wągrowiec, a w gronie zawodników trzecioligowych - Łukasza Lebiodę z Unii Swarzędz.

Dziennikarskie jury wybrało również najlepszą piłkarkę Wielkopolski - została nią Anna Gawrońska z Medyka Konin.

Najlepszym działaczem piłkarskim minionego roku w regionie został - w ocenie dziennikarzy sportowych - Bartosz Remplewicz, organizator jednego z największych w Europie turniejów młodzieżowych "Remes Cup".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.