Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10726 miejsce

Srebrny benefis Dariusza Niebudka

25-lecie pracy artystycznej będzie świętował Dariusz Niebudek, 20 września o godz. 19 na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury. Na scenie pojawią się jego przyjaciele: m.in. Marian Makula, zespół Avokado, Carrantuohill.

Dariusz Niebudek / Fot. Dariusz StawskiDariusz Niebudek pochodzi z Kielc, na Śląsk przyjechał ponad dwadzieścia lat temu. Od początku, jak sam mówi fascynowała go śląskość. Nauczył się płynnie mówić w gwarze śląskiej, zakochał się w Śląsku i Ślązakach.

Kariera śląskiego aktora

Swoją teatralną karierę rozpoczął na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie. Pracował tam sześć lat, od 1986 - 1992 roku. Zagrał w wielu spektaklach m.in. mogliśmy go podziwiać w "Jesus Christ Superstar", "W 80 dni dookoła świata po stu latach" i kilkunastu innych spektaklach.

Kolejnym etapem kariery Dariusza Niebudka stał się Teatr Zagłębia. Spędził tam osiem lat drogi artystycznej, trzy lata jako adept, kolejnych pięć lat jako aktor dramatu.Spektakl Producenci / Fot. Adrian Ślązok

Po latach stałej współpracy ze śląskimi teatrami postanowił wyłamać się ze sztywnych godzin pracy i zostać "wolnym strzelcem". Tak naprawdę od tego momentu dał się poznać szerokiej publiczności, jako artysta, kabareciarz, wokalista i konferansjer.
Na swoim koncie ma udział w reklamach m.in. piwa „Warka” ze słynnym hasłem "Uznanie na Śląsku", Polbanku i Fortis banku.

Swoją przygodę na szklanym ekranie rozpoczął na antenie TVP 3 Katowice, jako prowadzący teleturniej "Fajniste Fafloki". Wraz z powstaniem Telewizji Silesii został gospodarzem programu "Lista Śląskich Szlagierów", a także współprowadzącym kilku innych pozycji m.in. "Wakacji z TVS 2008".

Dariusz Niebudek ze Złotą Maską / Fot. Marta ChrobakNigdy nie ukrywa, że szczególne miejsce w jego sercu zajmuje teatr. Gdy tylko może podkreśla, że jest najpierw aktorem teatralnym, a potem artystą. Na swoim koncie ma udział w ponad 64 spektaklach, w tym podwójną rolę w spektaklu "Producenci", wystawionym na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie w reżyserii Michała Znanieckiego. W jednym spektaklu gra postać Rogera de Bill, a w drugim głównego bohatera Maxa Białystoka,. Właśnie za te rolę otrzymał w 2010 roku nagrodę Złotej Maski, dla najlepszego aktora województwa śląskiego.

Obecnie można go oglądać na deskach Teatru w Bielsku Białej w spektaklu pt. "Hotel Nowy Świat", katowickim Teatrze Korez w sztukach "Kwartet dla 4 aktorów", oraz spektaklu "Dietrich &Leander", a także w wymienionym wyżej Teatrze Rozrywki w spektaklu"„Producenci".

Wieczór chwały

Dariusz Niebudek / Fot. Magdalena Foltys 20 września o godz. 19 Chorzowskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi artystami, którzy stanęli na 25-letniej artystycznej drodze Dariusza Niebudka. Ze swoimi mini recitalami wystąpią Paweł Gabara, Ewa Kopczyńska, Urszula Kamysz-Zawadzka, Marian Meyer, Ewa Zug, Renata Zarębska, Jolanta Szewczyk, Dariusz Miłkowski, Jan Klemens, Rafał Rutkowski, Wojciech Leśniak, Jolanta Bauszek, Marian Makula, Anna Buczkowska, Show Taneczne Step Tomasza Micha, zespołu Carrantuohill,
Avocado, a także artyści znani z ekranu TVSu, Jula&Kola i Damian Holecki.

Cały koncert poprowadzi jubilat Dariusz Niebudek wraz z Urszula Kamysz-Zawadzką i to jest jedyna informacja, którą zdradził mi reżyser Waldemar Patlewicz. Pomysłodawczynią
benefisu i autorką scenariusza jest Agnieszka Perzyńska. Przebieg imprezy oraz wygląd sceny i repertuar zostały owiane pilnie strzeżoną tajemnicą.

Wszystkie zaciekawione osoby tym wydarzeniem mogą nabyć bilety w kasie Chorzowskiego Centrum Kultury w cenie 30 i 35 zł ( do 10 września), po upływie tego terminu koszt biletu wyniesie 40 i 35 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

KLAUDIA B.
  • KLAUDIA B.
  • 02.10.2010 14:05

SUPERWszystkiego najlepszego dla Pana Dariusza

Komentarz został ukrytyrozwiń
Danuta Szmajnta
  • Danuta Szmajnta
  • 01.10.2010 11:21

Wszystkiego dobrego dla Darka Niebudka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkiego najlepszego dla Pana Dariusza. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.