Facebook Google+ Twitter

Srebrny medal polskiej pary w Skate America

Zakończyły się pierwsze w tym sezonie zawody w łyżwiarstwie figurowym z cyklu Grand Prix – Skate America. W zawodach wystąpiły dwa polskie duety sportowe: Dorota Zagórska i Mariusz Siudek oraz Dominika Piątkowska i Dmitrij Chromin

Łyżwiarskie Grand Prix to cykl sześciu prestiżowych imprez  z udziałem najwyżej notowanych łyżwiarzy na świecie. Finał Grand Prix odbywa się zawsze w grudniu, a występują w nim zdobywcy największej ilości punktów w poszczególnych konkurencjach. W tym roku szóstka najwyżej notowanych uczestników spotka się w Sankt Petersburgu w Rosji. W finale Grand Prix dwukrotnie startowali Polacy Dorota Zagórska i Mariusz Siudek w 2000 i 2002 roku.


Tegoroczne Skate America to niewątpliwy sukces małżeństwa Siudków. Pomimo, iż w programie krótkim plasowali się dopiero na czwartym miejscu, zdołali odrobić straty i w końcowej klasyfikacji zdobyli srebrny medal. W swoim programie do muzyki Fryderyka Chopina wykonali podwójnego Axla, wyrzucanego potrójnego Rittbergera oraz potrójne podnoszenie twistowe. Nie uchronili się jednak przed błędami w potrójnym Toeloopie skakanym równolegle oraz potrójnym wyrzucanym Salchowie. Po występie Mariusz Siudek powiedział dla ISU: – To ogromna przyjemność wystąpić w tych zawodach. Mimo, iż startujemy razem już szesnaście lat, na Skate America jesteśmy po raz pierwszy. Jesteśmy już gotowi do sezonu.


Polska para na podium ustąpiła miejsca jedynie Amerykanom Rene Inoue- John Baldwin. Dominika Piątkowska i Dmitrij Chromin zajęli ósmą pozycję.


 

Niespodzianką zawodów był znakomity występ Japończyka Nobunari Ody, który uzyskał doskonała notę łączną 231 pkt., co jest piątym wynikiem w historii (cztery najwyższe noty należą do Rosjanina Evgeniego Plushenki). Zwycięzca turnieju Czterech Kontynentów zaprezentował sześć potrójnych skoków w tym kombinację potrójnego Axla – potrójnego Toeloopa i podwójnego Rittbergera.  – Jestem bardzo zaskoczony i szczęśliwy – powiedział ISU Nobunarii Oda. – Czułem się nieco zmęczony w trakcie wykonywania programu. Jeżdzę w tym sezonie do muzyki klasycznej co jest  dla mnie nowością. Cieszę się z wygranej, to solidny początek sezonu.

Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2006 

26.29.10. Hartford - Skate America (Dorota Zagórska i Mariusz Siudek gościnnie oraz Dominika Piątkowska i Dmitrij Chromin)
2-5.11. Victoria - Skate Canada
9-12.11. Nankin - Puchar Chin (Dorota Zagórska i Mariusz Siudek)
16-19.11. Paryż - Trophee Eric Bombard (Dominika Piątkowska i Dmitrij Chromin)
23-26.11. Moskwa - Puchar Rosji (Dorota Zagórska i Mariusz Siudek)
30.11-3.12. Nagano - NHK Trophy
14.17.12. St.Petersburg - Finał GP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.