Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Srebro Macieja Kota na Uniwersjadzie w tureckim Erzurum

Maciej Kędzierski
Miłą niespodziankę sprawił nasz reprezentant w skokach narciarskich. Na Uniwersjadzie w Turcji zajął 2. miejsce.

Na Uniwersjadzie w Turcji pojawiło się 32 skoczków z całego świata. Polskę reprezentowali: Maciej Kot, Jakub Kot, Wojciech Gąsienica-Kotelnicki i Dawid Kowal.

Wśród wymienionych znalazł się srebrny medalista - Maciej Kot. Pozostali Polacy zajęli gorsze lokaty.

[Wyniki:/b]
2. Maciej Kot
13. Jakub Kot
19. Wojciech Gąsienica-Kotelnicki
25. Dawid Kowal
Zwycięzcą zawodów okazał się młody Słoweniec - Matej Dobovsek, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Ziga Mandl także ze Słowenii. W konkursie mogliśmy zobaczyć skoczków dobrze znanych z występów w Pucharze Świata np: Ipatova (Rosja), Lacknera (Austria), Ulmera (Niemcy), Ritzerfelda (Niemcy). Gospodarzy reprezentował Faik Yuksel, który zajął 24. miejsce. Już w poniedziałek następne zmagania w Erzurum - tym razem na skoczni K95.