Facebook Google+ Twitter

Średnia z religią zgodna z Konstytucją

Trybunał konstytucyjny orzekł, że wliczanie ocen z religii do średniej jest zgodne z Konstytucją - podaje TVN24.

Sala rozpraw Trybunału Konstytucyjnego / Fot. Joanna KarnatRozporządzenie Romana Giertycha jest wciąż aktualne, a świadectwa pozostają bez zmian. Przypomnijmy, że udział w zajęciach z religii bądź etyki nie jest obowiązkowy, a przed zmianą wprowadzoną przez Giertycha przedmioty te nie były wliczane do średniej ocen na koniec roku oraz semestru.

Lewica w listopadzie 2007 złożyła wniosek do Trybunału o zbadanie czy rozporządzenie jest zgodne z Konstytucją. Jak się dzisiaj okazało, jest. Według lewicy rozporządzenie było sprzeczne z zasadą bezstronności władz publicznych w sprawach przekonań religijnych, filozoficznych i światopoglądowych. Drugim argumentem była sprzeczność z zasadą równości wobec prawa, ponieważ wprowadza odmienne sposoby liczenia średniej dla uczniów uczęszczających na religię bądź etykę oraz dla tych, którzy nie biorą udziału w takich zajęciach. A średnia ocen decyduje o przyjęciu do danej szkoły.

TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Trybunał w sposób poprawny odpowiedział na zadane pytanie. Tylko czemu to było takie pytanie. Głupi na lewicy chyba nie są. Więc o co chodzi. Zawsze się mówiło, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Ma ona różna postać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.