Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

101150 miejsce

Średnio powodzi nam się świetnie, w rzeczywistości nieco gorzej

- Średnia pensja wcale nie oddaje rzeczywistej sytuacji Polaków - twierdzą Młodzi Socjaliści. Dlatego postanowili zorganizować akcję informacyjną na temat sposobów w jaki GUS zawyża jej wysokość.

Sonda

Jak Ci się powodzi?

Happening w Warszawie / Fot. www.sredniaplaca.plHappeningi z udziałem kartonowego Jana Kulczyka oraz strona internetowa z szeregiem uwag i postulatów wobec GUS - tak wygląda rozpoczęta 17 lipca akcja informacyjna "Z Kulczykiem średnio powodzi nam się świetnie". Jej organizatorzy chcą zwrócić uwagę na zawyżanie średniej płacy przez Główny Urząd Statystyczny oraz wykorzystywanie tych danych w tworzeniu obrazu "zielonej wyspy".

Na stronie www.sredniaplaca.pl zamieszczono uwagi w stosunku do sposobu obliczania przeciętnego wynagrodzenia przez GUS oraz propozycje działań dla tej instytucji. Młodzi Socjaliści apelują, aby GUS "przestał udawać, że publikuje informacje o wszystkich pracownikach gospodarki narodowej, podczas gdy w rzeczywistości bada tylko lepiej zarabiającą mniejszość".

Chcą także aby instytucja zbierała dane o wynagrodzeniach wszystkich pracujących, w tym także tych wypchniętych na samozatrudnienie i umowy śmieciowe. Domagają się podawania co kwartał (a nie raz na 2 lata) płacy medianowej i najczęstszej. Stronę odwiedziło już blisko sto tysięcy osób.

Młodzi działacze organizują również happeningi mające zwracać uwagę na poruszany przez nich problem.

Akcja ws. średniej płacy w Łodzi / Fot. www.sredniaplaca.plW Łodzi i Warszawie członkinie i członkowie MS zapraszali przechodniów do robienia wspólnych zdjęć z kartonowym Janem Kulczykiem i napisami "średnio powodzi nam się świetnie" czy "średnio zarabiam 3600 zł". Rozdawali również ulotki informacyjne. W Gdańsku także rozdawano ulotki oraz rozwinięto transparent z hasłem "Godnej płacy dla każdego".

Młodzi Socjaliści zapowiadają kolejne działania w ramach akcji "Z Kulczykiem średnio powodzi nam się świetnie - m.in. ponownie w Łodzi, we Wrocławiu, Olsztynie oraz w Poznaniu.

Informacje na bieżąco można znaleźć na facebooku akcji "Z Kulczykiem średnio powodzi nam się świetnie": http://www.facebook.com/zkulczykiem

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Maciek
  • Maciek
  • 23.07.2012 17:22

Rewelacji nie ma ale i tragedii również stać nas na coraz więcej tylko tego nie zauważamy. Mi udaje się jeszcze zaoszczędzić kilka groszy wrzucam na lokatę w getinie i raz do roku mam na wakacje za granicą, o ile się samemu zorganizuje a to teraz w dobie padających biur nawet bezpieczniejsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gość
  • gość
  • 22.07.2012 23:59

jakoś nie widać, żeby było lepiej chociaż cyferki tego aż tak nie pokazują. coś trzeba będzie z tym zrobić ale na własną rękę,może jakieś oszczędzanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego narodu
  • syn tego narodu
  • 21.07.2012 11:43

myNaród Dzisiaj 11:39

daj temu "bezpartyjnemu"bydlakowi spokój.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 21.07.2012 11:39

bezpartyjny Polak Dzisiaj 10:47

teraz się zrobiłeś Polakiem?
a gdzie byłeś gdy -bul-komoroski, sikorski, palikot, wajda i pozostała PO-chołota opluwała żyjącego wówczas prof. Lecha Kaczyńskiego?
gdzie byłeś gdy opluwano jego małżonkę Marię, gdzie byłeś gdy PO-ścierwa tańczyły nad ich grobami?
protestowałeś?
gdzie?
kiedy?

o takich jak ty mówią:
"założył szatan sutannę i ogonem na mszę dzwoni"

zatem, rzekomo wykształcony gnojku,
spadaj

Komentarz został ukrytyrozwiń
bezpartyjny Polak
  • bezpartyjny Polak
  • 21.07.2012 10:47

@myNaród Dzisiaj 09:57 ,syn tego narodu Dzisiaj 10:04 ;to jesteście jednak w dwóch osobach.Jednak jesteś zakompleksionym gburem.
Moimi Prezydentami byli wszyscy prezydenci:Kaczorowski , Jaruzelski ,Wałęsa ,Kwaśniewski, profesor Lech Kaczyński, Pan Prezydent , obecnie , Bronisław Komorowski .
Jestem Polakiem i każdy prezydent w Polsce jest również moim prezydentem .To sobie wbij w ta zakuta , zakompleksiona osobowość , psychikę Ty Polaku -myNaród Dzisiaj 09:57 ,syn tego narodu Dzisiaj 10:04 .

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego narodu
  • syn tego narodu
  • 21.07.2012 10:06

o niczym innym nie piszę lecz o preferencjach i skłonnościach politycznych,
więc nie podniecaj się

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego narodu
  • syn tego narodu
  • 21.07.2012 10:04

bezpartyjny Polak Dzisiaj 09:27

ty, rzekomo bezpartyjny, teraz, gdy ferajna Palikota jest piątą władzą, a może V kolumną nie bój się przyznać do orientacji. twoi rzondzom,
a twoja bazgranina świadczy, że masz preferencje,
a może nawet skłonności

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 21.07.2012 09:57

bezpartyjny Polak Dzisiaj 09:29
powtórz trzeci raz, no bo chyba nie wszystko doczytałem.

a co do rydzyka, to wystarczy, że takie jak ty kiepy sobie na ju-tuba wrzucą.
napisz coś o moim synu. czeka.

a skoro tak lubisz wrzucać to wrzuć
http://wiadomosci.dlastudenta.pl/artykul/Wpadka_prezydenta_Pozegnal_Wislawe_Czymborska,77924.html
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/prezydent-komorowski-zabral-kieliszek-krolowej-szwecji-sylwii-zdjecia_183920.html
http://deser.pl/deser/1,111857,9033977,Fatalna_gafa_Komorowskiego.html

przecież twój prezydent zachowuje się nie jak pół-analfabeta,
ale jak 3/4-analfabeta

chcesz jeszcze?
poproś

Komentarz został ukrytyrozwiń
bezpartyjny Polak
  • bezpartyjny Polak
  • 21.07.2012 09:29

@myNaród Wczoraj 23:31 .
Jesteś; złym wulgarnym , zakompleksionym osobnikiem.Jesteś nie wykształconym gburem!

TO SOBIE WRZUĆ NA WYSZUKIWARKĘ

KIM JEST TADEUSZ RYDZYK
imperium ojca rydzyka - 1
http://www.youtube.com/watch?v=2DFJBnmhcmI

Komentarz został ukrytyrozwiń
bezpartyjny Polak
  • bezpartyjny Polak
  • 21.07.2012 09:27

@myNaród Wczoraj 23:31 .
Jesteś; złym wulgarnym , zakompleksionym osobnikiem.Jesteś nie wykształconym gburem!

TO SOBIE WRZUĆ NA WYSZUKIWARKĘ I POCZYTAJ

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=6514936