Facebook Google+ Twitter

Średniowieczny jarmark adwentowy w niemieckim Führt. Zdjęcia

Jarmarki średniowieczne, cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem, nie tylko w czasie adwentu. Można tu kupić i popatrzeć na wyroby naturalne ze skóry, drewna, dawną broń rycerską, przedmioty z żelaza oraz kostiumy średniowieczne.

1 z 14 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Jarmarki oferują naturalne wyroby, typowe produkty to: zioła, futra, wyroby skórzane, ceramika, repliki biżuterii, kuta broń, nalewki owocowe. Fot. Isabella Degen
Jarmarki oferują naturalne wyroby, typowe produkty to: zioła, futra, wyroby skórzane, ceramika, repliki biżuterii, kuta broń, nalewki owocowe. Fot. Isabella Degen

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Skłaniam się ku wypowiedzi Pana Roberta: - to były nie tylko czasy znakomitych wyrobów rzemieślniczych z żelaza i brązu, ale także najazdy religijne w imię misjonowania ludów - potencjalnych wyznawców nowej chrześcijańskiej wiary i czasy palenia kobiet na stosie, króre na swoje nieszczęście były mądrzejsze od mężczyzn - kapłanów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swego czasu powstał projekt rekonstrukcji grodu średniowiecznego, ale wykonanego z drobiazgowymi szczegółami. Planowano, by żyjący w nim ludzie (bo gród miał funkcjonować) odżywiali się tak jak tysiąc lat temu, by traktowali higienę tak samo (wychodki, rynsztoki), używali identycznej odzieży, mieszkali w takich samych warunkach, zajmowali się chowem zwierząt w obejściach, itd, itd.
Mogło by być emocjonujące, tylko nie wiem czy wtedy byłaby to atrakcja turystyczna? Raczej przeżycie ekstremalne, również dla zwiedzających.
Takie jarmarki, które spotykamy i w Polsce, przybliżają nam czasy średniowiecza, lecz nie do końca uświadamiają o trudach życia i zupełnej odrębności ówczesnych jego warunków od dnia dzisiejszego. Podejrzewam, że wielu z nas nie przeżyłoby zwykłego smrodu tamtych czasów. Pokazują jednak zwierzęcą niemal cierpliwość człowieka w dziele wykonywania wielu przedmiotów codziennego użytku i misterię ozdób, powstających w bardzo skromnych warunkach i z wykorzystaniem raczej prymitywnej techniki.
A dziś? Dziś lecimy na Marsa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.12.2011 18:07

Jak sobie przypomnę te niemieckie jarmarki to od razu mam ochotę na wino grzane :) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

N a takich jarmarkach można znaleźć wiele oryginalnych rzeczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawam wielce, jak smakują te ośnieżone nalewki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyjemnie tak pochodzić między kramami. Dobrze, że są precyzyjne opisy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.