Facebook Google+ Twitter

Średniowieczny pojedynek w bydgoskim Myślęcinku

W niedzielę, w lesie w Myślęcinku, można było spotkać średniowiecznych rycerzy, którzy o godzinie 14 umówili się na honorowy pojedynek.

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fundacja Zamek Bydgoski ostatnio przygotowała przemarsz ulicami miasta z okazji urodzin Bydgoszczy. Fot. Marek Wiśniewski
Fundacja Zamek Bydgoski ostatnio przygotowała przemarsz ulicami miasta z okazji urodzin Bydgoszczy. Fot. Marek Wiśniewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Co do jakości zdjęć... Marku, każdy profesjonalista ma poczucie, że mógłby zdziałać coś lepiej, bo skupia się nie na osiągnięciu, a na rozwoju. W moim odczuciu zdjęcia są bardzo udane! Myślę, że nieraz jeszcze natrafisz na takie, które i Ciebie zadowoli:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, ja też się spotkałam z takim zastosowaniem pojęcia, ale w odniesieniu do elblążan... co może bardzo dziwić, bo elblążanie radykalnie odcięli się od tradycji krzyżackiej, burząc w swoim czasie wspaniały zamek, z którego w zasadzie nie został kamień na kamieniu...
Innym razem słyszałam o turunianach jako o Krzyżakach. Teraz od Ciebie o bydgoszczanach... Czyli jest to rzeczywiście gwarowe określenie mieszkańców pokrzyżackich grodów... Trudno powiedzieć, czy się cieszyć z tego powodu, ale jest to jakiś sygnał żywej tradycji średniowiecza. Zapewne zrodził się pod wpływem rozmaitych rekonstrukcji historycznych.
Przypuszczam, że w myśl tej definicji najwięcej Krzyżaków mieszka w Malborku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem właśnie, już od kilku osób przy kilku okazjach słyszałem, że dla przykładu jak studiowali gdzieś na południu dobrych parę lat temu i mówili, że są z Bydgoszczy, to słyszeli, że są Krzyżakami:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku, to ciekawe, ale nie słyszałam. Ciekawe, dlaczego akurat bydgoszczan? Mnie też podoba się galeria. Ale zaciekawiła również pajęczyna, która nawinęła się przed oczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam, dzięki:) Przyznam, że nie jestem z siebie zadowolony, event był super, moje drugie chyba spotkanie z Zamkiem Bydgoskim, a już teraz chyba mogę zaryzykować i może obiecać, że w następnym zawalczą również w pojedynku jeden-na-jeden przywódcy obu drużyn:) A nie jestem zadowolony, bo mogłem lepsze zdjęcia robić, ale jak to bywa, byłem za daleko, w złym miejscu, co chwilę światło zachodziło, miałem pająka na pajęczynie przed nosem (a nie chciałem mu niszczyć pajęczyny przecież bo się z pająkami dobrze trzymam i nie chce tego psuć).... następne spotkanie z rycerzami z Bydgoszczy w Koronowie pewnie:) Będziemy tam bić Krzyżaka zza Wisły:) A słyszałem ostatnio, że na południu uważa się Bydgoszczan za Krzyżaków? A przynajmniej kiedyś tak mówiono... to prawda? A Ty Adrianno to typowo z ziemi zakonnej no nie? :) Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała fotorelacja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.