Facebook Google+ Twitter

Śrem: Ciężarna kobieta zginęła pod kołami ciężarówki

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2010-03-05 16:27

Lekarzom udało się uratować dziecko. Pod kołami ciężarówki zginęła 29-letnia kobieta, która znajdowała się w 31 tygodniu ciąży. Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 12.30 w Śremie na ul. Grunwaldzkiej.

- Usłyszałam tylko krzyk i zobaczyłam czyjeś ciało pod kołami ciężarówki - relacjonuje kobieta handlująca na pobliskim targowisku. Wezwani do wypadku lekarze stwierdzili zgon na miejscu. Według lekarzy, ciało kobiety było zmasakrowane.

- Tylko dzięki temu, że ojciec ofiary poinformował lekarzy z karetki o ciąży tej kobiety udało się uratować dziecko. Inaczej karetka nie zabrałaby martwej kobiety - mówi dr Leszek Nowak, który wykonał pośmiertne cesarskie cięcie. -
Jak tylko usłyszałem, że serce dziecka jeszcze bije natychmiast sięgnąłem po rękawiczki i skalpel - dodaje lekarz.

Stan dziecka jest bardzo ciężki a część funkcji życiowych podtrzymuje aparatura. - Nie umiem ocenić, jakie dziecko ma szanse na przeżycie - informuje ordynator śremskiego oddziału noworodkowego. - Trzeba wziąć pod uwagę kwestię obrażenia jakich doznała matka oraz to jak długo dziecko było niedotlenione - mówi. Jeśli noworodek przeżyje, to wkrótce trafi do ośrodka z oddziałem dziecięcej intensywnej opieki medycznej.

Jak na razie nie wiadomo kto odpowiada za tragiczny wypadek. Zeznania kierowcy i ojca kobiety
są różne. - Szliśmy przez pasy, na zielonym świetle, które już się kończyło - mówi ojciec potrąconej kobiety. - Mnie uderzenie odrzuciło, a córka nie zdążyła i wpadła pod koła ciężarówki - informuje ze łzami w oczach.

Kierowca ciężarówki pamięta wypadek nieco inaczej. - Ta kobieta z tym panem przechodzili na czerwonym świetle - mówi. - Ja dojechałem do świateł i ruszyłem na zielonym, kiedy oni byli na równi ze mną. Wówczas musieli wejść na pasy - dodaje.

Policja prosi osoby, które były świadkami tego zdarzenia, aby zgłosiły się do tutejszej jednostki. Można dzwonić pod nr tel. (061) 28 15 264
lub 997.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.