Facebook Google+ Twitter

Środa dniem protestów w Warszawie

W środę, 29 kwietnia, mieszkańców Warszawy czeka próba cierpliwości – oprócz wizyty czołowych polityków z Europejskiej Partii Ludowej odbędą się dwie duże pikiety organizowane przez NSZZ "Solidarność" kolejarzy i stoczniowców.

W środę możemy spodziewać się spotkania bliskiego stopnia ze związkowcami. / Fot. Maciek ChudkiewiczWarszawiacy są już przyzwyczajeni do organizowanych w ich mieście manifestacji. Zwykle zaczynają się one w okolicach pl. Trzech Krzyży (pod Ministerstwem Gospodarki), aby przenieść się na ul. Wiejską (pod Sejm) lub do Alei Ujazdowskich (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów). Środowe manifestacje będą jednak stacjonarne i odbędą się w miejscu innym niż zazwyczaj.

Najpierw kolejarze


W samo południe ma się rozpocząć pikieta organizowana przez związkowców zrzeszonych w Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność", Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP i Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych. Związkowcy organizując pikietę wspólnie chcą pokazać swoją determinację w obronie miejsc pracy. Manifestujący zbierają się pod Pałacem Kultury i Nauki od strony Muzeum Techniki. W trakcie pikiety ich delegaci mają przejść pod Ministerstwo Infrastruktury, gdzie złożą petycję w sprawie pomocy rządu dla grupy PKP i spółek z nią współpracujących.

- Sytuacja w spółkach grupy PKP grozi utratą płynności finansowej i prowadzi do upadłości polskich kolei - można przeczytać w komunikacie Komisji Krajowej "Solidarności". Kolejarze przyjeżdżają do Warszawy powodowani strachem o los swoich spółek: - Polskie Linie Kolejowe mogą wziąć nawet 4 mld zł z Unii, ale przez kryzys nie mają wkładu własnego - potrzebują pomocy rządu. To samo jest w PKP Cargo - podkreśla szef kolejarskiej "Solidarności" Henryk Grymel.

Wśród żądań kolejarzy w stosunku do rządu i właścicieli spółek są m.in.:
- odstąpienie od planów restrukturyzacji prywatyzacji spółek Grupy PKP bez zapewnienia większościowego udziału Skarbu Państwa;
- przeznaczenie całości środków uzyskanych w wyniku prywatyzacji na dokapitalizowanie prywatyzowanych spółek;
- pełne oddłużenie PKP S.A.;
- przekazanie do końca roku niezbędnego do funkcjonowania spółek majątku w formie aportu;
- pełnego finansowania ze środków budżetowych infrastruktury kolejowej niezbędnej do prowadzenia przejazdów rozproszonych;
- utrzymanie poziomu przewozów regionalnych i międzywojewódzkich na poziomie nie niższym niż w 2008 r.

Organizatorzy zapowiedzieli przyjazd nawet 8 tys. związkowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.04.2009 14:38

za materiał +

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.04.2009 14:38

Warszawa zawsze rządziła się swoimi prawami ... warszawka i już, rower wspaniały środek by się przemieścić zwłaszcza, że o niekończącewj się historii metra wciąż czytamy i mamy nadzieję, że bedzie lepiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli jednak lepiej dziś jechać rowerem przez stolicę.

No cóż a mówią, że Warszawa ma same plusy z tego faktu, iż jest stolicą. Źle mówią ale jak się szuka jakichś powodów żeby dowalić Warszawie to czemu tak nie mówić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

grzech418 --> zdaje mi się, że sami ich wybraliśmy :) co zaś do unii i np. stoczni, to polecam wywiad z przedwczorajszej Rzepy z senatorem (byłym członkiem już) PO.

Robert --> dzięki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maciek, dobry tekst. Duży Plus :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Unia nie pomaga jak widzicie daje pieniądze na to co jej pasuje - najlepiej dawać na drogi by Niemcy mieli możliwość przemieszczania się po naszym kraju. Nie daje na to by ratować miejsca pracy i ludzi przed bezrobociem. Widzę powoli że się spełniają przewidywania narodowców - wszystko zostanie sprzedane pozamykane i staniemy się rynkiem zbytu dla Zachodu.
Niedawno czytałem o ustanawianiu rekordu śpiewania hymnu narodowego - jak na razie naszym rekordem chyba będzie bezrobocie.
Czemu my mamy takich ludzi u władzy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.