Facebook Google+ Twitter

Środa: Nepotyzm PSL rozwinięciem nauki Kościoła

Według znanej feministki Magdaleny Środy, kościół katolicki ma obowiązek zabrać głos w sprawie afery w PSL. "Stało się przecież coś bardzo niemoralnego i biskupi czym prędzej powinni to zganić" - twierdzi Środa.

W związku z tym zadaje pytania: "Czy podczas niedzielnych mszy, któryś z biskupów poruszy temat braku cnót chrześcijańskich wśród polityków? Czy potępi grzechy takie jak pycha, hucpa, zachłanność, brak przyzwoitości? Czy księża poświęcą choć chwilę uwagi złu nepotyzmu, korupcji i układów w PSL?"- czytamy na tokfm.pl.

Na tym nie kończą się jej ataki na Kościół. Środa sugeruje wręcz, że nepotyzm w wykonaniu PSL jest rozwinięciem nauki kościoła (kościół naucza, że wierni powinni dbać o swoją rodzinę, więc politycy PSL to czynią).

Poza tym twierdzi, że współczesna moralność katolicka jest ograniczona i sprowadza się do politycznych problemów takich jak: głoszenie "wolności dla biznesmena Rydzyka", ochrony "teorii o zamachu w Smoleńsku" czy budowania pomników Lechowi Kaczyńskiemu. Według Środy stanowiska kościoła w sprawie in vitro oraz aborcji nie wynikają z ideowych przesłanek, ale politycznego nihilizmu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

grzegorz poster
  • grzegorz poster
  • 06.08.2012 23:24

psl to gangrena niszczy nasz kraj wreszcie na te zeputa do kości partyjkę niech zareaguje pan premier dosc tego nepotyzmu cici babci tescie swachy ziecie sistry bracia dosć wreszcie zróbcie porzadek z tymi kmiotkami z psl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda mi Pana; nie rozumie pan, że gdyby kościół spełnił by te wszystkie postulaty to niczego by to nie zmieniła- pani Środa znalazła by inne powody, aby go atakować. Po prostu taka jest jej rola. Niech pan choć przez chwilę pomyśli; Środa nieustannie krytykuje kościół, za to, że miesza się do polityki, a teraz krytykuje go za to, że tego nie robi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie to miałem na myśli. Pani Środa nie atakuje kościoła tylko wyraża się o nim krytycznie. Atak ma na ogół na celu zdobycie albo zniszczenie, a kościoła nikt nie chce ani zdobywać ani niszczyć. Myślę, że gdyby kościół zaczął publicznie piętnować takie "zwyczajne", przyziemne, "niskie" nadużycia to by to było bardzo pozytywne dla naszego społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 25.07.2012 19:52

Pani Środo - jedynym miejscem do publikacji pani artykułów jest ściana w WC, na dworcu kolejowym w Biłgoraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
historyk
  • historyk
  • 25.07.2012 18:13

BOLSZEWICKI BEŁKOT UPADAJĄCEJ GWIAZDY

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 25.07.2012 16:55

Obecnie pani Magdalena Środa zatraciła instynkt samozachowawczy i brnie w absurdy które bardziej szkodzą jej niż kościołowi co pewnie wielu jej epigonów boli.Smutne jest tylko to jak długo jej wypowiedzi były nagłaśniane i traktowane jak prawda objawiona i Himalaje nowej sprawiedliwej etyki.Taka osoba (w rzeczywistości nienawidząca kościoła) stała się guru "postępowych" czynników dążących do laicyzacji już nie państwa a narodu.Cóż , salon z wyraźną goryczą musi przełknąć tę pomyłkę i w przyszłości postawić na kogoś kto tak szybko nie stanie się karykaturą laicyzacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmm... Wypowiedzi inne niż oczekiwane. Czy można od pani Środy oczekiwać innych wypowiedzi niż krytyki kościoła?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wypowiedzi inne niż oczekiwane=atak. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.