Facebook Google+ Twitter

Środki czystości warto kupować na zapas

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-12-03 10:40

Środki czystości to znacząca pozycja w domowym budżecie, na której można dużo zaoszczędzić. Okazjum.pl przeanalizował ofertę sieci handlowych i zauważył, że rabaty mogą sięgać nawet 50%.

Marketerzy chętnie i hojnie obniżają ceny tej grupy produktów. Chomikujmy więc chemię!

Środki czystości mają zazwyczaj długi termin ważności, więc kupno tych produktów na zapas w okazyjnej cenie jest korzystne dla domowego budżetu. Jak podkreśla Okazjum.pl, tak zwana chemia często pojawia się w ofercie hipermarketów w okazyjnych cenach i nie są to wcale symboliczne obniżki. – Markety co jakiś czas organizują kampanie, w których promują tanie środki czystości. W ten sposób starają się zachęcić klientów do zrobienia zakupów w danej sieci - tłumaczy Dawid Piaskowski z Okazjum.pl.

Jak podkreśla Okazjum.pl, środki czystości to grupa produktów, po którą klienci są skłonni pojechać dalej do sklepu, jeśli tylko znajdą je w niższych cenach. Dzieje się tak, bo często stanowią znaczącą część domowych wydatków. Z ankiet przeprowadzonych przez Okazjum.pl wynika, że środki czystości stanowią średnio kilkanaście procent wydatków zakupowych.
Marketerzy chętnie przyciągają konsumentów do sklepu obniżając ceny „chemii”. Okazje pojawiają się w formie akcji dedykowanych lub pojedynczych produktów chemii gospodarczej dostępnych właściwie w każdej gazetce.

- Przed świętami marketerzy wielu sklepów położyli szczególnie duży nacisk na promocje środków czystości w kontekście przedświątecznych porządków. I o ile nie z każdej oferty promocyjnej warto korzystać, to w przypadku chemii gospodarczej faktycznie sprawdza się chomikowanie. W skali roku oszczędności, dzięki zapasom taniej kupionej chemii, mogą sięgnąć nawet kilkuset złotych – podkreśla Piaskowski.

Przedświąteczne sprzątanie w obniżonej cenie wręcz zdominowało listopadowe gazetki sklepowe. A kto nie zaopatrzył się w produkty potrzebne do sprzątania w poprzednim miesiącu, może również w grudniu skorzystać z dużych obniżek cen środków czystości. W E.Leclerc (https://eleclerc.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-eleclerc-25-11-2014,10225/11/) można kupić niezbędne produkty do prania i sprzątania w obniżonych cenach. W Rossmanie (https://rossmann.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-rossmann-01-12-2014,10368/11/) i w Carrefourze (https://carrefour.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-carrefour-03-12-2014,10375/8/) również znajduje się rozbudowana oferta chemii domowej w okazyjnych cenach. Sieć Netto (https://netto.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-netto-01-12-2014,10305/2/) oferuje natomiast korzystne rabaty na wybrane produkty w poszczególne dni.

Więcej o tym jak oszczędzać na czystości można przeczytać w Poradniku Zakupowym Okazjum.pl: jak obniżyć koszt prania http://okazjum.pl/poradnik-zakupowy/ile-kosztuje-jedno-pranie-i-jak-obnizyc-jego-koszt/ oraz jak skompletować zestaw przyborów do sprzątania: http://okazjum.pl/poradnik-zakupowy/kompletujemy-zestaw-przyborow-do-sprzatania/ .

(Magdalena Skrzypczyk)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.