Facebook Google+ Twitter

Śródmieście najbardziej niebezpieczne

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-09-12 19:12

Straż Miejska opracowała mapę zagrożeń wokół warszawskich szkół. Wiadomo już, które miejsca są najbardziej niebezpieczne. Tam zostaną skierowane dodatkowe patrole strażników.

Najbardziej niebezpiecznie jest w szkołach śródmiejskich, szczególnie na Muranowie i Starym Mieście – wynika z mapy sporządzonej przez Straż Miejską na podstawie informacji zebranych od patroli, liczby interwencji i zgłoszeń mieszkańców. Niebezpiecznie jest także na Woli, w okolicy ul. Miedzianej i Koła oraz na Starym Mokotowie (okolice ul. Madalińskiego). To tam dochodzi do wyłudzeń, rozbojów, picia alkoholu i palenia papierosów.

– Szkoły w centrum miasta są najbardziej zagrożone. Codziennie w ich okolicy przewija się tysiące osób. Ludzie nie znają się i nie zwracają uwagi na to, co dzieje się wokół nich – tłumaczy Dariusz Dmowski ze Straży Miejskiej. Na Pradze niebezpiecznie jest w okolicach Dworca Wileńskiego, placu Hallera, Ronda Wiatraczna, Kamionka i Przyczółka Grochowskiego. Najbezpieczniejsze są za to Wilanów, Wawer i Białołęka.

Największe zagrożenia to: picie alkoholu, dewastacje placów zabaw, parków, kradzieże, włamania, wyłudzanie, rozboje, bójki, pobicia, palenie papierosów, sprzedaż narkotyków. Mapa zawiera też informacje o tym gdzie znajdują się niebezpieczne przejścia dla pieszych, gdzie mieszkańcy osiedli sąsiadujących ze szkołami wyprowadzają agresywne psów bez kagańca i smyczy a także gdzie kręcą się podejrzane osoby, czy ekshibicjoniści.

W szkołach, które nie mają ochrony i dochodzi do największej ilości przestępstw są stałe posterunki straży. Strażnik czuwa tam przez 8 godzin nad bezpieczeństwem uczniów. Jednak w tym roku będzie ich jednak o ok. 30 mniej niż w ubiegłym roku. Zwiększy się za to liczba patroli, pojawią się strażnicy i policjanci z psami tropiącymi. Powstała także złota lista numerów. - Każdy dyrektor szkoły ma obowiązek podać dwa numery, spod których będzie dzwonił do straży. Traktowane są one priorytetowo - mówi Dmowski. Od momentu zgłoszenia patrol powinien zjawić się na miejscu w ciągu 15 minut. Straż Miejska chce także, aby każda szkoła wyznaczyła osobę odpowiedzialną do współpracy z nimi. Ma ją już szkoła podstawowa przy ul. Niecałej.

Na razie mapa dostępna jest wyłącznie dla pracowników Straży Miejskiej. Pod koniec października zostanie zaktualizowana i pojawi się na stronie internetowej straży. Wówczas każdy będzie mógł sprawdzić czy okolica szkoły, gdzie chodzi jego dziecko jest bezpieczna. . Elektroniczna mapa powstaje przy współpracy z Biurem Geodezji i Katastru w Urzędzie Miasta.

Aneta Demianowicz, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.09.2007 12:26

nie no, to gdzie bedziemy teraz palic?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.