Facebook Google+ Twitter

Środowiska katolickie nie chcą Europride w Warszawie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-02 08:57

Współautorzy: Dorota Stankiewicz

Europejska Parada Równości to impreza, której celem jest promowanie dewiacji i demoralizujących zachowań - m.in. tego mogli się dowiedzieć mieszkańcy stolicy, którzy w swojej skrzynce pocztowej znaleźli ulotkę "Stop! Promocji homoseksualizmu w Warszawie".

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:POL_warsaw_parada_rownosci_022.jpgJeden z naszych czytelników znalazł na klatce schodowej w swoim bloku ulotkę Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Co możemy znaleźć w broszurce zatytułowanej "Stop! Promocji homoseksualizmu w Warszawie"? Jej autorzy informują czytelników o ogólnoeuropejskiej paradzie homoseksualistów mającej się odbyć w stolicy Polski. Pomysłodawcy ulotki zaznaczają, że marsz jest prowokacją, a homoseksualiści zachęcają nim do niemoralnych zachowań i szerzą religijną nienawiść. Autorzy wzywają do tego, aby nie dopuścić do publicznej demoralizacji i postaw przeciwnych tradycyjnemu modelowi rodziny oraz chrześcijaństwu.

Ulotka zawiera fragmenty wypowiedzi Ojca Świętego Jana Pawła II z rozważania przed modlitwą Anioł Pański w dniu 20 lutego 1994 r.: "Moralnie niedopuszczalna jest jednak prawna aprobata praktyki homoseksualnej. Rozumieć tego, kto grzeszy, kto nie jest w stanie wyzwolić się z tych tendencji, nie jest jednoznaczne ze zmniejszeniem wymagań natury moralnej."

Broszurka może zostać wykorzystana jako list protestacyjny przeciwko organizacji parady. Adresatem jest Prezydent Miasta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Argumenty za powstrzymaniem Europride są następujące: parada jest zagrożeniem dla moralności Polaków i zgodnie z art. 2 ustawy o zgromadzeniach powinna być objęta zakazem. Dodatkowo tego typu wydarzenie jest narzędziem walki politycznej i religijnej oraz przyczynia się do rodzenia się niepokojów społecznych. "Producent" ulotki apeluje do podjęcia działań uniemożliwiających odbywanie się "...imprez, których celem jest promowanie dewiacji i demoralizujących zachowań".

- Celem parady jest demonstracja polityczna, która ma być symbolem walki o równouprawnienie i legalizację związków homoseksualnych - tłumaczy dla Wiadomości24.pl Tomasz Bęczkowski, prezes zarządu Fundacji Równości. Zapytany o ulotki stwierdził, że jest bardzo wdzięczny za rozprowadzanie takich broszurek, ponieważ stają się one darmową reklamą Europejskiej Parady Równości.

Parada jest legalna, została zatwierdzona przez władze miasta. Ma cel pokojowy. Organizatorzy Europride przekonują, że uczestnicy nie powinni obawiać się żadnych represji ze strony jej przeciwników. Jak przypomniał Tomasz Bęczkowski: Powszechna Deklaracja Praw Człowieka nakazuje władzom zapewnienie bezpieczeństwa.

Europejska Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy już 17 lipca 2010 roku w Warszawie.

Więcej o paradzie w serwisie: rownosc.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

@ Adam, tak dokładnie tak. Mnie osobiście to przeraża. Nie wspomnę już o podobnych nieśmiałych próbach separacji na Pomorzu. Jakieś samoistne ksiąstewka, bicie separystycznych monet itp próby badania aprobaty.
@ Damian, to że nie widziałeś nie jest dowodem, że tak nie jest. Odpowiedź tylko i wyłącznie w kategoriach humorystycznych. Też nie widziałem, ale daleki jestem do wchodzenia z butami do obcego łóżka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swoją drogą ciekawe, że tzw. środowiska katolickie, ponoć takie strasznie patriotyczne, pełne ludzi propolskich nie protestują w takim samym choć stopniu jak przeciw paradom gejów, przeciw marszom autonomistów - ślązakowców. Tego samego dnia 17 lipca ulicami Katowic przejdzie marsz ślązakowców. Na początek chcą oni autonomii dla Śląska. Czego będą chcieć później? Nie wiadomo. Nikt nam nie zagwarantuje, że nie zachce im się niepodległości i oderwania Śląska od Polski. Tego zresztą chce wielu popierających RAŚ, organizatora tego haniebnego marszu. W marszu wezmą pewnie udział osoby związane z Śląskim Ruchem Separatystycznym. Wszystko to odbędzie się w polskim mieście na oczach Polaków, którzy często przez te same osoby są częstowane pięknym śląskim gorole won. Pytam się czemu katolikom bardziej przeszkadzają geje niż ślązakowcy? A może nie wiecie o tej V kolumnie? No to poczytajcie -> http://pisowis3.webd.pl/index.php?id=1

Może wysyłajmy listy w proteście przeciw temu antypolskiemu marszowi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja jestem tolerancyjny co do osób homo seksualnych. Ja nie widziałem nigdy żeby pies z psem to robił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Środowiska katolickie mogą sobie chcieć. Ale Polska nie jest tylko dla nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja jestem przedstawicielką środowisk katolickich (czy super katolickich - nie wiem). Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi ma pełne prawo do wysyłania ulotek o treści zgodnej z własnymi poglądami. Wszyscy mówimy o tolerancji a czymże jest postawa negująca prawo wypowiadania się członkom wspomnianego stowarzyszenia? Oni tak myślą. Sądzę, że są mniejszością w środowiskach katolickich. Większość katolików rozumie, że homoseksualizm nie jest dewiacją. Niemniej jednak pan Mieczysław Cenin napisał " Wobec mniejszości powinniśmy być także tolerancyjni , jeśli jej poczynania nie naruszają powszechnie obowiązującego prawa." To po pierwsze: rozesłali ulotkę - mieli prawo.
Po drugie: moje osobiste zdanie na temat parad homoseksualistów: ogólnie rzecz ujmując nie jestem przeciwna tego typu manifestacjom. Homoseksualiści chcą pokazać, że żyją wśród nas - chcą nas do siebie przekonać; mają jakiś przekaz, sądzę, że chcą powiedzieć; "Nie bójcie się nas, nie odwracajcie się od nas, jesteśmy takimi samymi ludźmi jak wy... "Proszę bardzo. Problem leży w formie. Nie podoba mi się ta forma. Nie widzę tego przekazu w manifestacjach równości. Te nagie, wulgarnie pomalowane ciała, stringi na męskich pupach, kolczyki w różnych miejscach... Obsceniczne gesty...Fe... Może ja się mylę - może oni chcą nam powiedzieć coś zupełnie innego? Zatem - jestem przeciw paradom równości w proponowanej formie.
Po trzecie: chodzi o "urawniłowkę", czy turbokapitalizm, który ma wiele wspólnego - jak sądzi twórca tej teorii Edward Luttwak - z sowiecką wersją komunizmu -" w tym sensie, że oferuje każdemu krajowi taki sam zbiór zasad, ignorując różnice historyczne, społeczne, kulturowe. Istnieje w naszym społeczeństwie, zwłaszcza wśród ludzi młodych, tendencja przejmowania wszelkich rozwiązań, we wszelkich dziedzinach życia z zachodu (co było w Polakach chyba od zawsze): życie w konkubinatach, prawo do decydowania o aborcji, eutanazji, legalizacja związków homoseksualnych, prawo do adopcji dzieci przez pary homoseksualne, wulgarne parady równości, prawo do palenia "maryśki", do wąchania i smakowania czego tylko się chce itp. To ma być droga do nowoczesności i cudu gospodarczego. Na koniec: podziwiam Julię Tymoszenko za jej sposób manifestowania ubiorem odrębności narodowej. Istnieje obawa, że my - Polacy, przy takim nastawieniu, jakie jest wśród młodych ludzi, (spotkałam się ze stwierdzeniem młodego człowieka, że Polska jest "skansenem") nie zdołamy obronić naszej kulturowej odrębności.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.07.2010 09:30

Nudny tenże serial obyczajowy” homofoby-homoryki.

Ekstaza homoseksualistów. W swoich sypialniach mogą robić, co chcą. Stali się przynętą dla tych, co to nowe porządki socjo-polityko-ekonomiczne zamierzają wprowadzić.

I czas wreszcie na paradę dla prawdziwej równości : osób chudych , grubych, niepełnosprawnych, bezrobotnych, bo Oni są naprawdę dyskryminowani.

Homosekualiści za każdym razem zabiegają u władz danego miasta o legalną decyzję do organizacji manif tego typu, a biseksualiści, zwolennicy grupen seksen (he-he) nie maja takich praw, tez by zapewne chcieli przedstawić owoce swych działań na forum publicznym. Propagatorom najbardziej zaktywizowanego odłamu ruchu gejowskiego bardzo się nie podobały zdjęcia i plakaty z brzuszkiem kobiety i nożem, lecz obrazki jak faceci - sobie piórka i pozostałe rekwizyty –żelki, to to nowoczesność w ujęciu „postępowego zaścianka”.
Tylko marsze homo, a taka niechęć ich uczestników do poznania obowiązującego w Polsce prawa, że nikt nie może być obrażany, bo droga dochodzenia do swych praw jest wiadoma (vide proces o słowo „pedał”).
Dlaczego ani razu podczas takich marszy rozbawieni i dumni uczestnicy nie wspomnieli, albo nie wypisali na transparentach nazwisk tych, którzy zginęli ze względu na swą orientację seksualną: Eudy Simelane, Brandon Teeny, Lawrence King i inni. Czy manifestujący zaglądali na stronę www.RememberingOurDead.org I te zjawiska muszą budzić prawdziwe zaniepokojenie, a nie weryfikacja, podczas takich Gay-pride”, zasięgu i odporności polskiej homofobii. Od kiedy to brak akceptacji nazywa się fobią. Czy nie od chwili, kiedy „autorytety” political correctnes zaczęły dokazywać.

Dlaczego starsi propagatorzy tego wątpliwego „ruchu wyzwolenia” nie upominają się o ofiary podczas akcji Hiacynt w 1985 roku (m.in. zakładano teczki osób homoseksualnych).
Można wyliczać, i nic to nie da, bo aktywiści homoseksualni ulegli politycznemu prikazowi, a może i również tezom obłędnej i chorej depopulacji podejmowanych przez Wielkich tego świata, który zerwał się z łańcucha*

* Pierwszym, który użył określenia „historia zerwana z łańcucha” był Jerzy Stempowski – eseista, krytyk, wolnomularz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla środowisk super-katolickich dopuszczalne są tylko pielgrzymki i procesje, celebrowane na ulicach; tez kolorowe i głośne.
Nikt z powodu parady gejowskiej nie stanie sie gejem, nikt też z obojętnyh religijnie, po obejrzeniu procesji i księży w złotych szatach - nie padnie na kolana.
Takie namietne protesty urzadzaja ludzie zakompleksieni, ktorzy się chyba nie czuja spełnieni i docenieni w życiu.
A przecież jest wiele innych sposobów na skanalizowanie emocjonalnego napięcia, z pozytkiem dla zdrowia psychicznego i higieny ciała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy owe środowiska dopuszczają myśl, że ktoś ich może nie chcieć?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.07.2010 01:14

Tak właśnie kochają i miłują katolicy:
- "niedopuszczalna (...) aprobata praktyki homoseksualnej"
- "celem jest promowanie dewiacji "
Oni to by najchętniej wszystkich zniszczyli i przywrócili dawny konserwatywno-komunistyczny ład.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Homoseksualizm to nie dewiacja.

Homoseksualizm oznacza orientację seksualną skierowaną na własną płeć ( geje i lesbijki) nie mającą charakteru patologicznego i obejmującą 2-12 % populacji. Bywa jednak często traktowany jako zaburzenie, chociaż nie ma podstaw do uznania go za chorobę, a więc stan wymagający leczenia. A co ogromnie ważne, DLA HOMOSEKSUALIZMU NIE ISTNIEJĄ SKUTECZNE METODY TERAPEUTYCZNE.
Przez Krk jest on potępiany i traktowany jako grzech. Jednocześnie Watykan ze skrajną hipokryzją ukrywa, co już ściganym przestępstwem w państwie prawa, pedofilię wśród księży na całym świecie - poważne przestępstwa i rzeczywistą dewiacją seksualną wywołująca u dzieci najczęściej nieodwracalne zmiany w psychice, co się zaczyna już od tzw „złego dotyku”.
Są jednak kościoły chrześcijańskie udzielające ślubu małżeńskiego parom homoseksualnym.
U chłopca homoseksualizm jest często konsekwencją nieprawidłowego wychowania i zbytniego przywiązania do swojej matki. Młody mężczyzna identyfikuje się z nią i zachowuje się w taki sposób, w jaki chciałby, żeby ona postępowała wobec niego. Znaczenie posiadają także czynniki biologiczne( genetyczne i hormonalne) i ich interakcja z różnymi czynnikami czynnikami środowiskowymi.
Moja własna opinia w sprawie manifestacji jest taka; jako społeczeństwo nie jesteśmy zainteresowani rozwojem homoseksualizmu, gdyż nie zapewnia on jego ludnościowego wzrostu. Ale homoseksualistom są należne prawa obywatelskie tak samo jak np. mniejszościom narodowym, a więc manifestacje związane z walka o takie prawa należy uznać za uzasadnione i legalne. Wobec mniejszości powinniśmy być także tolerancyjni , jeśli jej poczynania nie naruszają powszechnie obowiązującego prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.