Facebook Google+ Twitter

Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Lublinie już otwarty!

Dzisiaj z udziałem władz miejskich i wojewódzkich, przedstawicieli organizacji pozarządowych i Kościoła nastąpiło uroczyste otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej "Akademia Artystyczna".

Dom mieści się w specjalnie zaadaptowanych na ten cel pomieszczeniach przy ulicy Nowy Świat 34. Uroczystość połączona była ze spotkaniem opłatkowym środowiska pomocy społecznej. Organizatorem spotkania była Fundacja Nieprzetartego Szlaku (organ prowadzący DPS). "Nieprzetarty Szlak" to międzynarodowy ruch osób niepełnosprawnych, ich instruktorów oraz wolontariuszy, który poprzez systematyczną działalność artystyczną, organizowanie imprez i pracę wychowawczą przyczynia się do szeroko pojętej aktywizacji ich uczestników, niwelowania barier na jakie ciągle napotykają osoby z ograniczoną sprawnością w naszym społeczeństwie.

Obecna na inauguracji wiceprezydent Lublina Monika Lipińska, odpowiedzialna za pion pomocy społecznej, podkreśliła w swoim wystąpieniu to, iż godny szczególnej uwagi jest fakt, że placówka zajmować się będzie osobami dotkniętymi autyzmem, stosować będzie wobec swoich podopiecznych teatroterapię i muzykoterapię.

Dwaj instruktorzy "Nieprzetartego Szlaku" Krzysztof Witaszek i Joanna Mieczkowska otrzymali w czasie spotkania nagrody Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie zakończyło przedstawienie teatralne
z motywami Bożego Narodzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.