Facebook Google+ Twitter

Środowiskowy Dom Samopomocy w Drzewocinach

Isnieje wiele form pomocy ludziom, zwłaszcza chorym. Jedną z nich propaguje i prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Drzewocinach. Ma ona na celu udzielenie wsparcia osobom z zaburzeniami psychicznymi oraz intelektualnymi.

W czasach współczesnych podejmuje się na świecie wiele akcji, których celem jest pomoc ludziom potrzebującym. Oczywiście, zakres pomocy obejmuje zarówno tę ekonomiczną, jak również inną służebną szczególnie dla osób chorych. Podejmowane są różnego rodzaju zbiórki materialne, czy też jest świadczona pomoc charytatywna. Polska również podejmuje działania w tym kierunku. Istnieje wiele instytucji oraz osób dobrej woli, które działają na rzecz pomocy dla innych, szczególnie osób chorych.

 / Fot. Czesław Postawa Działalność wsparcia dla osób chorych prowadzi od 1996 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Drzewocinach. Koncentruje się ona głównie na pomocy psychologicznej i udzieleniu pomocy, aby osoby z zaburzeniami psychicznymi czy też intelektualnymi, mogły normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Dlatego też, podejmowane są różnego rodzaju terapie, a ich skuteczność pozwala na wysokie osiągnięcia w pracy z osobami, które tej pomocy potrzebują. Nie dziwi zatem fakt, że podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Drzewocinach udzielają się aktywnie w różnych uroczystościach gminnych i nie tylko.

 / Fot. Czesław Postawa Jak można zauważyć ze zdjęcia, położenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Drzewocinach jest bardzo korzystne, gdyż wpisuje się w krajobraz rekreacyjno-wypoczynkowy. Miejscowość Drzewociny, należąca do gminy Dłutów w powiecie pabianickim ziemi łódzkiej, jest miejscem odwiedzanym przez turystów, rodziny i osoby, które chętnie spędzają czas na łonie przyrody. Nie dziwi zatem fakt, że również osoby chore mogą obficie korzystać z darów natury i świeżego powietrza, co z pewnością korzystnie wpływa na ich dobre samopoczucie.

 / Fot. Czesław Postawa Środowiskowy Dom Samopomocy w Drzewocinach jest skarbem dla lokalnej gminnej społeczności. Każdego dnia podopieczni są przywożeni do placówki z całej gminy. Korzystać z niej mogą również inne osoby, które uzyskają stosowne zaświadczenie. Wszyscy uczestniczą w specjalnych zajęciach o różnym zakresie i tematyce. Czy jest on potrzebny? Z pewnością tak. Wszyscy mieszkańcy gminy tworzą wspólnotę różnych osób. Wartością zaś nieocenioną jest umiejętność udzielania pomocy i wsparcia tym, którzy jej najbardziej potrzebują, zwłaszcza chorym.

Cieszy fakt, iż wrażliwość na potrzeby ludzkie w lokalnej społeczności jest widoczna i znacząca. Tym bardziej, jeśli dotyczy osób z zaburzeniami psychicznymi i intelektualnymi. Należy się również wdzięczność tym, którzy bezpośrednio na co dzień podejmują to zadanie, a więc pracownikom placówki. Należy też życzyć sobie, aby tej wrażliwości nie brakowało nadal w polskim społeczeństwie tak lokalnym, jak i ogólnokrajowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.