Facebook Google+ Twitter

Środowiskowy Dom Samopomocy w Radziejowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-06 12:50

Starostwo powiatowe w Radziejowie rozpatrując sposób wykorzystania obiektów po byłym internacie Zespołu Szkół Mechanicznych postanowiło ich część przeznaczyć na Środowiskowy Dom Samopomocy w Radziejowie. Był to strzał w tzw.”10”

Budynek Starostwa powiatowego w Radziejowie. / Fot. Karol SzmagalskiNiedawno wychodząc naprzeciw istniejącym potrzebom w zakresie kompleksowych działań dla osób przewlekle chorych ze schorzeniami psychicznymi lub umysłowo chorymi, oraz realizując zadania w zakresie dziennej opieki oraz wspierania rozwoju prostych czynności samoobsługowych i manualnych ruszył Środowiskowy Dom Samopomocy w Radziejowie. Było to możliwe dzięki inicjatywie i konsekwentnemu działaniu starostwa powiatowego. Dla historycznej ścisłości otwarcie miało miejsce w dniu 1 października 2010 roku. W bieżącym roku powiat przewidziana jest dalsza modernizacja tego budynku po internacie przy Zespole Szkół Mechanicznych. Zostanie wykonana termomodernizacja ścian zewnętrznych całego obiektu.
O czym pisałem tutaj:Termomodernizacja

Zajęcia prowadzone są w pięciu pracowniach tematycznych tj. gastronomicznej, informatycznej, stolarskiej, ogrodniczej, krawieckiej. W ośrodku docelowo zatrudnienie znajdzie sześciu terapeutów przypisanych do każdej z grup, jak również fizykoterapeuta, psycholog, pielęgniarka i pracownik socjalny. Podopieczni nie ponoszą z tytułu opieki żadnych odpłatności jak również zapewniony mają bezpłatny dowóz oraz posiłek.

Na adaptację pomieszczeń po byłym internacie Zespołu Szkół Mechanicznych przeznaczono kwotę ponad 280 tysięcy złotych - powiedział Dariusz Jałoszyński wicestarosta radziejowski.
Te kilka miesięcy działania wykazały jak potrzebna i cenna była inicjatywa starostwa w tym zakresie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.