Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1003 miejsce

Ssaki leśne - cóż to za dziwo?

Socjologowie aż pieją z zachwytu. Oto, na naszych oczach wyodrębnił się nowy społeczny gatunek.W czasie, gdy wymierają niektóre plemiona i gatunki zwierząt, planeta Ziemia pokazuje swoją dominację i wolę przetrwania.

 / Fot. PAP/Lech MuszyńskiSiła ewolucji jest tak wielka, że nawet we współczesnych czasach potrafi w stosunkowo krótkim czasie stworzyć nowy jakościowo gatunek, jakim niewątpliwie jest
"ssak leśny". Niektórzy badacze ewolucji i socjologowie twierdzą co prawda, że istniał on już wcześniej i tylko został przywrócony do życia, ale w żadnym stopniu nie zmniejszyło to entuzjazmu większości badaczy. Co najważniejsze, gatunek pojawił się nagle i jednocześnie w kilku sąsiadujących krajach byłego bloku wschodniego, w tym również na naszych ziemiach. Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych nastąpił gwałtowny wysyp "leśnych ssaków". Zaskoczył wszystkich: służby leśne, drogowe, policyjne, kierowców, polityków, kapłanów, władze i zwykłych szarych obywateli.

Charakterystyka"Ssaki leśne" prowadzą dzienny, przydrożny tryb życia. Wszystkie płci żeńskiej, aczkolwiek wygląd niektórych zdaje się temu zaprzeczać. Ich żerowiska są umiejscowione w okolicach leśnych parkingów, krzyżówek z leśnymi duktami, leśnych zatok postojowych. Polują w pozycji stojącej, a żerują w różnych- w zależności od ofiary. Badaczom bardzo trudno ustalić miejsca ich legowisk. "Ssaki leśne" znikają wieczorami, by rano pojawić się ponownie. Ich terytorium nie jest stałe. Potrafią się przemieszczać wiele kilometrów, ale trasy ich migracji owiane są tajemnicą. Ustalono jedynie, że wiele z nich pochodzi z terenów Bułgarii, Rumunii, czy państw byłego ZSRR, czyli że przebyły długą wędrówkę w poszukiwaniu obfitych żerowisk.

Ochrona gatunkuObserwując aktywność i liczebność owych "ssaków leśnych" oraz sposób i jawność ich działania, nasuwa się przekonanie, iż są gatunkiem chronionym. Przede wszystkim, widać że weszły w symbiozę z niektórymi użytkownikami dróg, dla których uroda, higiena i zdrowie ma drugorzędne znaczenie. Owi kierowcy ochotniczo stali się żerem dla ssaków, otrzymując w zamian usługi (namiastki) określonego typu. Większość urzędów i organów porządkowych stara się nie zakłócać leśnym ssakom bytowania. Widać, że znalazły sobie w naszym kraju odpowiedni klimat, a fakt że wciąż żerują, potwierdza społeczne zapotrzebowanie na ich aktywność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Krystian (pigmalion)
  • Krystian (pigmalion)
  • 14.03.2011 09:44

Jaki komunikat pojawia się w głowie po wizycie u "leśnego ssaka"?

BAZA WIRUSÓW ZOSTAŁA ZAKTUALIZOWANA :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawidłowo ten gatunek nazywa się "leśny ssak". Tak przynajmniej nazywają go najwięksi znawcy, jakimi są użytkownicy "radyjek" (CB Radio).

Komentarz został ukrytyrozwiń

ssak naczelny ma w sobie tyle hipokryzji
że
może spokojnie obdzielić inne gatunki i jeszcze mu zostanie

ssaki przydrożno leśne istniały ,istnieją i będa istniały zmieniają się tylko szlaki żerowania

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak artykuł może i sympatyczny ale problem jest i nie z prostytucją bo ona nie zniknie ale z klasą jej podawania klientowi , myślałem że już dorośliśmy do wyższego standardu "zakupów" ale widać że jeszcze musimy poczekać , rynek to zweryfikuje mam nadzieję
a co do obcego "produktu" tu jest pole do popisu dla naszych "stróżów praw" jakby się nieco postarali trochę by zniechęcili i kurtyzany i alfonsów już o klientach nie wspomnę
a wystarczy dać mały bilbord przy drodze
NIE KORZYSTAJ Z PRZYGODNEGO SEXU - MOŻESZ PO CHWILI PRZYJEMNOŚCI MIEĆ SPORE NIEPRZYJEMNOŚCI
KOMENDA POLICJI
hahahahahahahahhaahahah

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo sympatyczny artykuł :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu RK,
Wychodzi z Ciebie romantyczka : "długonogie" ??? Chyba tylko na wyjatkowej fotce.
Moje refleksje z obserwacji ich urody sa akurat odwrotne, czyli bardzo delikatnie mówiac: "ładne inaczej"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ssaki leśne....uczciwie powiem, że to zasłyszane kilka dni temu nowe określenie poczciwych "tirówek" plus ich widok na pokonywanej akurat trasie , zainsirowały mnie do tego tekstu. Określenie, bardziej trafnie oddajace istotę rzeczy ;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ssaki leśne"czyżby to nowe określenie dla jak się to kiedyś mówiło "tirówek".?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.06.2009 17:40

Ciekawe określenie jako nowego gatunku społecznego. Ciekawe jak świat jeszcze rozwinie jeszcze nowe gatunki społeczne. A tak nasuwa mi się jedna myśl jak owy gatunek dziękuje za spotkanie, chyba jedna myśl się przychodzi mi do głowy "bądź zdrów" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro. To po to, żeby móc sprawdzić na poczekaniu, czy dziewczyny jak maliny. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.