Facebook Google+ Twitter

SS-mani z Auschwitz zatrzymani w Niemczech. "Nie zasługują na litość"

Niemiecka policja aresztowała trzech byłych SS-manów, podejrzanych o współudział w mordowaniu więźniów w niemieckim obozie zagłady w Auschwitz. W ich domach znaleziono dokumenty z tego okresu.

 / Fot. By Logaritmo (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsZatrzymani w południowo-zachodniej Badenii-Wirtembergii mężczyźni mają po ok. 90 lat. W ręce policji trafili na skutek doniesienia złożonego przez niemiecki urząd ds. ścigania zbrodni nazistowskich w Ludwigsburgu o domniemanym współudziale w ludobójstwie w obozie zagłady.

Doniesienie dotyczy 30 osób, poszukiwano 11, udało się zatrzymać 3. W przypadku pozostałych nadal trwa dochodzenie w celu ustalenia miejsca ich pobytu.

Prokuratura w Stuttgarcie oskarża byłych SS-manów o "przyczynianie się do ludobójstwa". Jak podaje rp.pl, jeden z zatrzymanych potwierdził, że był w Auschwitz, ale zapewnił, że nie miał nic wspólnego z mordowaniem więźniów.

Efraim Zuroff z Centrum Szymona Wiesenthala w Jerozolimie, oświadczył, że zaawansowany wiek aresztowanych nie powinien być okolicznością łagodzącą. "Oni nie zasługują na litość, bo nie mieli litości dla swoich ofiar" - powiedział Zuroff.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.