Facebook Google+ Twitter

St Trinian znów w opałach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-08-28 19:17

St Trinian, legendarna szkoła dla „młodych dam” znów jest w poważnym kryzysie finansowym. Bank grozi pani dyrektor Camilli Fritton (Rupert Everett) zamknięciem szkoły. Jej liberalne podejście wychowawcze również jest zagrożone ze względu na pojawienie się nowego ministra edukacji – Geoffreya Thwaitesa (Colin Firth).

Choć minister był kiedyś sympatią dyrektorki, teraz zamierza wprowadzić dyscyplinę i porządek w anarchicznej szkole. Ale dziewczyny z St Trinian stanowią silną ligę – są bystre, odważne i zdeterminowane, by bronić szkoły, którą kochają. Muszą tylko zjednoczyć siły szkolnych gangów i jak najszybciej zdobyć pieniądze. Przebiegła i władcza Kelly (Gemma Arterton) oraz nowa w szkole Annabelle gromadzą niezawodną drużynę, która ma ukraść obraz „Dziewczyna z perłą” z Narodowej Galerii pod samym nosem czujnego ministra. Ale czy ich przebiegłe dziewczęce sztuczki i totalny brak skrupułów mogą pokonać władze i uchronić szkołę przed zamknięciem? Oglądaj fragment filmu.

Ciekawostki

Dziewczyny z St Trinian / Fot. materiały prasoweTemat muzyczny filmu wykonał zespół Girls Aloud – brytyjski girlsband stworzony w programie Popstars (angielski Idol) na kanale ITV1 w edycji The Rivals z 2002 roku. Dziewczyny zwyciężyły w imprezie Smash Hits oraz zdobyły nagrodę TMF. Były także nominowane do BRIT Award. Grupa, składająca się z Cheryl Cole (z.d. Tweedy), Nadine Coyle, Sarah Harding, Nicola Roberts i Kimberley Walsh, ustanowiła rekord 17 (wszystkich) singli w pierwszej dziesiątce (włączając 3 na pierwszej pozycji). Zespół Girls Aloud wykonuje także pojawiający się w filmie utwór On my Way to Satisfaction.

W ścieżce dźwiękowej Dziewczyn z St Trinian pojawiają się również utwory tak znanych wykonawców jak Sophie Ellis-Bextor czy Sugababes, a także znane piosenki wykonywane przez filmową obsadę jak Trouble czy Love is in The Air w duecie Colina Firtha oraz Ruperta Everetta.

Fikcyjna szkoła St Trinian’s wzięła swoją nazwę od słynnej edynburskiej szkoły St Trinnean's utworzonej w 1922 roku przez pannę C. Fraser Lee. W szkole tej przyjęto rewolucyjny system edukacji „Dalton”, który zakładał raczej własną, a nie narzuconą przez szkołę dyscyplinę uczennic. System spowodował jednak szereg pogłosek, które sugerowały, że w szkole St Trinnean's „można robić, co się chce”.

Tak też powstała fikcyjna szkoła z internatem, stworzona przez rysownika Ronalda Searle o wiele mówiącej nazwie St Trinian’s. Uczennice Ronalda Searle'a w niczym nie przypominały typowych wychowanek angielskich szkół z internatem. Piły, paliły, uprawiały hazard. Były złe i często dobrze uzbrojone. Na jego rysunkach pojawiały się martwe ciała dziewcząt zadźganych widłami albo wykończonych brutalnymi „zasadami” gier sportowych. Sukces makabrycznej wizji Searle’a zaowocował serią filmów komediowych, w których występowali czołowi brytyjscy aktorzy, tacy jak Alastair Sim, George Cole czy Joyce Grenfell.

The Belles of St Trinian's (1954)
Blue Murder at St Trinian's (1957)
The Pure Hell of St Trinian's (1960)
The Great St Trinian's Train Robbery (1966)
The Wildcats of St Trinian's (1980)

Dziewczyny z St Trinian to wielki powrót uwielbianych bohaterek brytyjskiej popkultury. Długo oczekiwany, szósty z serii popularnych filmów o anarchicznej szkole dla niegrzecznych dziewczynek został pokazany premierowo w Wielkiej Brytanii w grudniu 2007 roku, europejskie premiery zaplanowano na lato 2008. Na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes ogłoszono już zapowiedź sequela, również w reżyserii Olivera Parkera i Barnaby’ego Thompsona pt. St Trinian's: The Legend of Fritton's Gold, którego premiera planowana jest na rok 2009.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.