Facebook Google+ Twitter

Stachura 30 lat później - Festiwal Ogrody Piosenek

24 lipca 1979 tragicznie zmarł Edwarda Stachura - poeta, który już za życia stał się legendą. Po 30 latach najwięksi polscy artyści wykonujący poezję śpiewaną zaprezentują wybrane utwory artysty na Festiwalu Ogrody Piosenek w Lublinie.

Festiwal Ogrody Piosenek 2009 / Fot. Warsztaty KulturyFestiwal „Ogrody Piosenek” to trzydniowe święto poezji śpiewanej. To czas, w którym rutyna i masowość zostaną zastąpione pięknem i głębią lirycznych tekstów oraz harmonią kompozycji muzycznych. Tegoroczna, siódma edycja Festiwalu poświęcona jest twórczości Edwarda Stachury. Zarówno jego refleksyjne utwory, jak i niespokojne życie, pełne były egzystencjalnego lęku przeplatanego z afirmacją życia i jego wartości. Twórczość Stachury do dziś pozostaje uniwersalna i nieczuła na zmiany mody czy chwilowych wahań rynku.

Wzrastająca z roku na rok popularność Festiwalu „Ogrody Piosenek” utwierdza w przekonaniu, że piosenka literacka nadal ma rzesze fanów, oraz przyciąga tych, którzy znudzeni tandetą masowej rozrywki, pragną na kilka dni zanurzyć się w krainie piękna i łagodności. Poezja śpiewana poprzez liryczne teksty, przypomina o wartościach, które gubią się w codziennym pośpiechu. Dodatkowo przekaz zostaje wzbogacony delikatną muzyką oraz osobistą interpretacją wykonawców.

Na trzydniowy program Festiwalu składają się recitale młodych artystów oraz występy słynnych bardów, którzy w specjalnym programie „Stachura – 30 lat później” będą na swój, osobisty sposób interpretować twórczość Edwarda Stachury. Przed lubelską publicznością wystąpią m.in. Mirosław Czyżykiewicz, Marek Gałązka, Anna Chodakowska, Lubelska Federacja Bardów oraz bratanek artysty – Jerzy Stachura Junior. Prezentację sylwetki Edwarda Stachury dopełnią projekcje filmowe, które odbędą się podczas pierwszych dwóch dni trwania Festiwalu.


Festiwal „Ogrody Piosenek” - program:

24.07.2009 (piątek)
Recitale
19.00 - Kamil Wasicki z zespołem (Konin)
20.30 - Basia Stępniak–Wilk z zespołem (Kraków)
22.00 - Projekcja filmu „Wszystko jest poezja”, reż. Andrzej Brzozowski

25.07.2009 (sobota)
Recitale
19.00 - Mateusz Rulski–Bożek (Warszawa)
20.30 - Beata Osytek z zespołem (Warszawa)
22.00 - Projekcja filmu „Siekierezada”, reż. Witold Leszczyński

26.07.2009 (niedziela)
19.00 - Program specjalny pt. Stachura – 30 lat później
wystąpią: Jerzy Stachura Junior, Mirosław Czyżykiewicz, Anna Chodakowska, Marek Gałązka z zespołem, Lubelska Federacja Bardów

Festiwal Ogrody Piosenek
24 - 26 lipca 2009
Lublin, Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
wstęp wolny

ogrodypiosenek.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.