Facebook Google+ Twitter

Stacja metra Plac Wilsona najpiękniejsza na świecie!

Która stacja metra jest Twoją ulubioną? Z ankiety przeprowadzonej na zlecenie Warszawskiego Metra wynika, że ulubioną stacja metra podróżnych jest stacja Plac Wilsona, uznana również za najpiękniejszą na świecie przez fachowców z branży. Czym zachwyciła korzystających z metra pasażerów?

Stacja metra plac Wilsona / Fot. Wikimedia Commons - http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Img_7193-_Plac_Wilsona_w_Warszawie_-_napis_na_wej%C5%9Bciu_do_stacji_metra.jpgPrzez trzy lata za ulubioną stację metra uważana była stacja Wilanowska. Tym razem miano ulubionej zyskała stacja Plac Wilsona. – Lubimy tę stację, bo jest przestrzenna, a jej sklepienie przypomina tęczę – powiedziały mi Ewa i Ania, uczennice liceum.

Przeprowadzana co roku ankieta ma badać zadowolenie pasażerów korzystających z metra. Oceniane jest funkcjonowanie metra, punktualność, bezpieczeństwo, szybkość przejazdów. Wyniki badania pokazały, że pasażerowie są coraz bardziej zadowoleni z usług metra. Szczególnie cenią sobie czystość na stacjach. 72 proc. badanych jeździ metrem dwa razy dziennie. Sprawdzano również system informacji pasażerów, jego przystępność i zrozumiałość.

Stacja Plac Wilsona jest najładniejszą stacją metra na świecie. Tak zdecydował komisja specjalistów na konferencji Metrorail 2008 w Kopenhadze. Warszawska stacja pokonała swoje rywalki z Vancouver, Madrytu i Kopenhagi. Przy wyborze uwzględniano funkcjonalność, przestrzenność i bezpieczeństwo stacji. Tak właśnie widzą stację Plac Wilsona specjaliści od budowy metra obecni na konferencji.

Stacja został zaprojektowana przez Andrzeja Chołdzyńskiego. Elementem, który przyciąga uwagę pasażerów jest sklepienie w kształcie elipsy. - Oryginalna kopuła stacji kojarzy mi się z niebem i gwiazdami. Przypomina planetarium. Najbardziej zachwyca mnie w niej gra świateł – mówi Piotr student Uniwersytetu Warszawskiego – W zależności od pory dnia sklepienie przybiera barwę czerwoną, fioletową, niebieską lub zieloną.

To nie koniec sukcesów stacji. Na tej samej konferencji w Kopenhadze polski maszynista metra, Robert Jaryczerwski, został uznany za najlepszego maszynistę. A 2 lata temu stację Plac Wilsona nagrodzono w Meksyku, w kategorii budowli stworzonych w większości z betonu.

Szkoda tylko, że metro, które jest uważane za bezpieczne, nowoczesne, z którego chętnie korzystają mieszkańcy stolicy i które zdobywa nagrody na międzynarodowych konkursach ma tylko jedną linię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

wiem, że na świecie..dokładnie czytam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak mało powodów do bycia naj..., w pozytywnym znaczeniu, więc to cieszy. :)

maleństwomoje , stacja Plac Wilsona wygrała w konkurencji z naj.. na świecie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

szkoda, że zdjęć zabrakło, które by obrazowały, to o czym piszesz :)

druga sprawa, to nie ma czym się zachwycić za bardzo w metrze warszawskim, więc wybór stacji najładniejszej nie był trudny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.