Facebook Google+ Twitter

Stacja Warszawa Stadion już gotowa. Otwarcie 5 maja

Przed kilkoma dniami uzyskano pozwolenie na użytkowanie stacji Warszawa Stadion. Na sobotę, 5 maja, planowane jest jej uroczyste otwarcie.

Stacja Stadion będzie najważniejszym dworcem dla kibiców, którzy przyjadą do Warszawy na Euro 2012. / Fot. Prajar90, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:StacjaPKPWarszawaStadion2.jpg&filetimestamp=20120419131335 Jak zapowiedział prezes PKP PLK Zbigniew Szafrański, są już pozwolenia na użytkowanie peronów i wiaty. Planowany termin otwarcia stacji to 5 maja. Datę potwierdzili rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow i wicedyrektor Kolei Mazowieckich Urszula Chodorkowska.

Czytaj także: Kolejarze przygotowują się do Euro. Sprawdź co planują

Stacja Warszawa Stadion będzie najważniejszym dworcem dla kibiców Euro 2012. Stąd na Stadion Narodowy jest "rzut beretem". Jak podaje TVN Warszawa, wygląd stacji po remoncie, w rzeczywistości różni się od tego, który prezentowany był na wizualizacjach. Sam obiekt komponuje się ze Stadionem Narodowym. Przezroczyste ściany składają się z paneli w kolorze czerwonym i naturalnego szkła. W obawie przed wandalami zrezygnowano ze szklanego dachu. Zastąpiono go blachą.Remont stacji rozpoczął się 1 czerwca 2011 roku. Pełny remont kosztował blisko 64 miliony złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zoja
  • Zoja
  • 30.04.2012 21:25

Pięknie, ale tabory kolejowe są tak marne, że strach wsiadać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.