Facebook Google+ Twitter

Stacja we Włoszczowej okazała się hitem. Pora na przystanek w Opocznie

Znana w całym kraju stacja kolejowa Włoszczowa-Północ okazała się strzałem w dziesiątkę. W ciągu trzech lat liczba pasażerów wzrosła 30-krotnie. PKP planuje uruchomić kolejny przystanek na trasie Warszawa-Kraków, w Opocznie.

Stacja Włoszczowa-Północ została uruchomiona w 2006 roku w atmosferze politycznej awantury. / Fot. Michaelus, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wloszczowa_dworzec_pln.JPG Stacja Włoszczowa-Północ została uruchomiona w 2006 roku w atmosferze politycznej awantury. Kwestionowano zaangażowanie w jej powstanie ówczesnego wicepremiera Przemysława Gosiewskiego. Na początku mało kto zakładał, że przystanek w tej miejscowości odniesie sukces. Poczałkowo zatrzymywały się tam tylko dwa pociągi dziennie, a liczba osób korzystających ze stacji nie przekraczała 130 osób na kwartał.

Medialna burza zrobiła jednak inwestycji dobrą reklamę. Dziś jest zupełnie inaczej. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" w ciągu doby zatrzymują się tu 22 pociągi, a przez
trzy miesiące tego roku, tylko PKP Intercity sprzedało tam blisko cztery tysiące biletów.

Z inwestycji zadowolone są lokalne władze. Zdaniem burmistrza Włoszczowy Bartłomieja Dorywalskiego ta stacja to okno na świat. Dzięki niej szybko można się stąd dostać do Warszawy, Krakowa, Katowic.

Zachęcone sukcesem PKP PLK zamierza uruchomić kolejny przystanek na Centralnej Magistrali Kolejowej. Stacja miałaby znajdować się w Opocznie. "Włoszczowa zaistniała dzięki naciskowi politycznemu. Analizy pokazują, że na przystanek w Opocznie będzie większe zapotrzebowanie niż we Włoszczowie" – twierdzi analityk kolejowy Adrian Furgalski.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

To dobra reklama, przynosi zyski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Strzał w dziesiątkę
  • Strzał w dziesiątkę
  • 12.04.2012 16:42

Ma być przyczyna nie (Przytaczana) w tym z godziny 16:39 komentarzu

Komentarz został ukrytyrozwiń
Strzał w dziesiątkę
  • Strzał w dziesiątkę
  • 12.04.2012 16:39

Przytaczana takiego stanu rzeczy jest bardzo prozaiczna .Okoliczni mieszkańcy, jeśli w ogóle udało im się zdobyć prawo jazdy, to je potracili .Jeżdżą nagminnie po pijaku i ciągle robią wypadki!
Pozostał im tylko pociąg , bo na furmankę trzeba mieć też uprawnienia(choćby kartę rowerową i elementarną znajomość przepisów w ruvhu drogowym), rowerem tez im nie wolno jeździć !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawa ówczesnej burzy medialnej zaistniała na fali antypisowskich treści w skolonizowanych mediach pierwszego obiegu. Doszło do (wcale nie artystycznych prowokacji) stawiania papierowych pomników na rynku we Włoszczowie przez dziennikarzy Polsat lub TVN. Miliony - których nie widać, gdyż zbudowano zwykły peron, w rzeczywistości zostały wydane na modernizacje znacznego odcinka linii. A pociągi stawały tam i wcześniej, tylko peronu nie było.
Kreacja medialna na użytek walki politycznej tak jak i zniszczenie obwodnicy Augustowa i przeprawy przez Rospudę - ale zapłaciliśmy za to my wszyscy - około 400 milionów. Ile to lat emerytury?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.