Facebook Google+ Twitter

Stacje metra Centrum i Świętokrzyska wyłączone z ruchu. Sprawdź na jak długo

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-05-29 19:42

Od 30 maja do 2 czerwca, w związku z budową II linii metra, zostają zamknięte stacje Centrum i Świętokrzyska. Na trasie Młociny - Ratusz Arsenał i Politechnika - Kabaty pociągi będą kursowały wahadłowo.

 / Fot. Ewa KrzysiakZmiany w kursowaniu metra będą obowiązywały od 30 maja, od godz. 0.00 do 2 czerwca, do godz. 4.00. Na ten czas będzie uruchomiona komunikacja zastępcza. Kursować będą linie tramwajowe 74 i 75 oraz autobusowa Z-1.

30, 31 maja i 1 czerwca linia autobusowa Z-1 będzie kursowała na trasie: Metro Marymont - Włościańska - Słowackiego - Mickiewicza - Andersa - Marszałkowska - Waryńskiego - Metro Politechnika.

Linia 520 wzbogaci się o dodatkowe, stałe przystanki: Metro Świętokrzyska 01 i 02.

30, 31 maja i 1 czerwca zostanie zawieszone kursowanie linii 14. Na jej miejsce zostaną uruchomione tramwajowe linie zastępcze:
74: Piaski - Broniewskiego - Nowowiejska - Marszałkowska - Starzyńskiego - Odrowąża - Annopol.
75: Metro Marymont - Słowackiego - Andersa - Marszałkowska - Nowowiejska - Pl. Narutowicza (w wybranych kursach tramwaje pojadą ul. Grójecką do pętli Banacha). Linia 75 będzie kursowała także z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę w godzinach kursowania metra.

ZTM prosi pasażerów o wyrozumiałość: "W czasie przejścia tarczy występują drgania, które mogą wpływać na stabilność tuneli I linii metra (w trakcie prac tarczy MARIA w rejonie tunelu I linii, urządzenia pomiarowe zarejestrowały przemieszczenia tunelu o amplitudzie 2,5 milimetra.). Dodatkowo wyłączone musi być napięcie trzeciej szyny, ze względu na prowadzone przez cały czas pomiary i obserwację tuneli. Tarcza ANNA przejdzie zaledwie 2 metry pod tunelami I linii metra!".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tarcza Anna przystąpiła ostro do pracy i zakończyła ją wcześniej niż zakładano. Wobec tego stacje Świętokrzyska i Centrum zostały już dzisiaj otwarte dla pasażerów.

Przywrócono kursowanie linii tramwajowej nr 14 i zawieszono linie 74, 75, Z-1.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.