Facebook Google+ Twitter

Stacje-widmo na trasach Kolei Mazowieckich. Uważajcie!

Jeśli mieszkasz w województwie łódzkim, a nie pochodzisz z dużego miasta, możesz nie dojechać do wybranej przez siebie miejscowości.

 / Fot. Mateusz WłodarczykW tym roku Koleje Mazowieckie zafundowały nam 84 biletomaty. O przydatności owych urządzeń mógł się przekonać każdy, komu udało się uniknąć kolejki do kasy i zdążyć na pociąg, który akurat właśnie tego dnia planowo odjechał. Problem w tym, że nie do wszystkich miejscowości wymienionych na pulpicie urządzenia dojedziemy, pomimo kupionego biletu.

Sprawa dotyczy głównie mieszkańców mieszkających w mniejszych miejscowościach, gdzie pociągi Kolei Mazowieckich po prostu się nie zatrzymują.

Jeśli mieszkasz np. w Jackowicach, Zosinowie, Żychlinie lub Sklęczkach (trasa Łowicz-Kutno) to zwyczajnie, mimo kupionego biletu, do tych miejscowości nie dojedziesz, gdyż między Łowiczem a Kutnem żaden pociąg KM nie staje na stacjach pośrednich.

Chcąc dowiedzieć się dlaczego w ofercie Kolei Mazowieckich są miejscowości, do których ich pociągi nie dojeżdżają, lub w których się nie zatrzymują, można oczywiście zadzwonić pod specjalną całodobową infolinię. Nie należy oczekiwać jednak, że sytuację wytłumaczy nam pracownik spółki, natomiast już po wybraniu odpowiedniego menu automatyczna sekretarka przedstawi nam całą listę numerów, do których będą przypisane konkretne usługi. Ostatni to nr 7 czyli dział reklamacji. Gdy już go wybierzemy, otrzymany informację, że reklamację złożyć należy listownie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Innym sposobem jest próba podjęcia tematu w dworcowej kasie lub informacji. Na dworcu Warszawa Śródmieście dowiemy się, że to pasażer powinien się orientować czy przewoźnik dowiezie go na miejsce, a na biletomatach jest po prostu lista przystanków pośrednich między wybranymi miejscowościami. Na odchodne otrzymamy informację, że ewentualne reklamacje można zgłaszać w Warszawie, przy ul. Lubelskiej 26.

Jedynym wyjściem pozostaje więc dokładne zapoznanie się z trasą podróży i jej weryfikacja na stronie internetowej PKP, Kolei Mazowieckich lub na dworcowej informacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Paranoja w PKP nadal trwa jakoś nikt z tym państewkiem wojny nie prowadzi no robią w balona każdego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.