Facebook Google+ Twitter

Stadion GKS Katowice czasowo zamknięty

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-10-21 17:05

Najpierw zatrzymaniem siedmiu uczestników zajść podczas meczu "GieKSy" z GKS Jastrzębie pochwaliła się policja. Potem stadion GKS Katowice zamknął Wydział Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Wczoraj groziło też zamknięcie obiektu przy Bukowej przez wojewodę śląskiego, ale ten nie zajął się jeszcze wnioskiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Na razie kibicom GKS Katowice pozostają relacje telewizyjne i zdjęcia z poprzednich meczy. Fot. Dziennik ZachodniChoć kibice katowickiego klubu żyją sobotnim meczem ze Szczakowianką w Jaworznie (godzina 15.00), martwią się jednocześnie, czy na następne spotkania u siebie, będą mogli wejść na stadion. Jak na razie Wydział Dyscyplinarny Śląskiego Związku Piłki Nożnej zakazał rozgrywania meczów przy udziale publiczności do czasu zakończenia postępowania. Pierwsze wysłuchanie racji przedstawicieli klubów z Katowic i Jastrzębia nastąpiło dwa dni temu, następne posiedzenie wyznaczono na najbliższy czwartek. Wiadomo, że w przypadku zamknięcia stadionu przez wojewodę, Wydział Dyscyplinarny nałoży tylko kary finansowe.

– Wojewoda nie podjął jeszcze żadnej decyzji. Możliwe, że w poniedziałek wszystko już będzie wiadome. Faktycznie, trafił do nas wniosek z Komendy Wojewódzkiej Policji – poinformowała wczoraj Marta Malik z biura prasowego urzędu wojewódzkiego.

Do wojewody trafiło też pismo działaczy GKS Katowice, w którym sami proponują pewne obostrzenia, jak na przykład ograniczenie widowni tylko do trybuny głównej. Jest też pomysł akcji wychowawczych dla kibiców. Wydaje się to bardzo wskazane, bo według informacji policji wśród zatrzymanych siedmiu pseudokibiców "GieKSy" jest sześciu w wieku 13 - 15 lat! O dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny, natomiast wobec dorosłego prokurator zastosował dozór policyjny.

Policja podkreśla, że po meczu katowiccy pseudokibice zaatakowali gości i policjantów kamieniami oraz innymi niebezpiecznymi przedmiotami. Interweniujący funkcjonariusze użyli armatki wodnej i wystrzelili około 300 gumowych kul. Dwóch policjantów z oddziału prewencji zostało rannych, uszkodzono cztery radiowozy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.