Facebook Google+ Twitter

Stadion imienia kawalerzysty, który poległ w Iraku

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-08-10 08:17

Tomasz Jura, tragicznie zmarły w Iraku 22-letni żołnierz 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie, ma zostać patronem Gminnego Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego, który powstaje w jego rodzinnej wsi Studzianna (pow. opoczyński). Mieszkańcy chcą w ten sposób uczcić pamięć bohaterskiego żołnierza.

- Uznałem, że to byłby piękny gest. Tomek na zawsze pozostanie w pamięci mojej i kolegów. On jest bohaterem, oddał życie, służąc ojczyźnie - mówi radny Michał Franas, bliski kolega Tomka. - Tomek był wszechstronnie utalentowanym młodym człowiekiem, także dobrym sportowcem...

Pomysł poparli już radni. Opowiedzieli się za nim także koledzy Tomka i sąsiedzi jego rodziny. Radny Czesław Sobczyk mieszka blisko państwa Jurów. Pytał ich o zgodę.

- Powiedzieli, że jeśli takie jest życzenie kolegów, a także mieszkańców Studzianny, to oni nie widzą nic przeciwko temu, aby obiekt nosił imię ich syna - mówi Sobczyk. - Cieszyliby się z tego powodu.

Pomysł bardzo spodobał się także chorążemu Dominikowi Adamkiewiczowi z Tomaszowa, dowódcy hummera, ciężko rannemu podczas wybuchu miny pułapki w Diwanii, od której zginął Tomasz Jura.

- To świetny sposób na uczczenie pamięci tego wartościowego chłopaka, kolegi i towarzysza broni - mówi Adamkiewicz. - Tomek kochał sport, był niezwykle sprawny i wszechstronny, byłoby więc wspaniale przebiec się po stadionie jego imienia.

Kompleks sportowy w Studziannie będzie się składał z pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej z widownią na 150 osób, boiska do siatkówki i koszykówki o nawierzchni tartanowej, ścieżki zdrowia i parkingów. Inwestycja ma być zakończona 31 października. - Wtedy pomyślimy o zorganizowaniu uroczystości nadania obiektowi imienia żołnierza - obiecuje wójt Mieczysław Stępień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.